Yaz Kur’an Kursları başladıAdvert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıYaz Kur’an Kursları başladı

Erdemli ilçe müftülüğüne bağlı yaz Kur’an Kurslarının açılış törenle yapıldı.

Yaz Kur’an Kursları başladı
Bu içerik 1513 kez okundu.

Sarıkaya Mahallesi Erkek Kur’an kursunda düzenlenen törene Erdemli Belediye başkanı Mükerrem Tollu, İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, öğrenciler ve veliler katıldı.

Açılış töreninde konuşan ilçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu; ‘’Bu yıl yaz kuran kurslarımız için kayıtlarımız yapıldıktan sonra öğrencilerimizin okuyacağı kurslar açıldı. Yoğun bir çalışma ve tadilat döneminin ardından öğrencilerimiz sıkıntısız bir şekilde kursa başladı. İlçemizde 22 kursumuz faaliyet göstermektedir. Bu kurslarımızda yaklaşık  bin 500 öğrencimiz 2 aylık süre zarfında Kur’an eğitimi alacak.

İlçemiz Türkiye’nin en fazla yatılı kuran kursu olan bir ilçedir. Halkımızdan Allah razı olsun. İlçemizde Kur’an Kursuna yapılan yardım ve desteklerde çok fazla. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından çocuklara yönelik Kur’an öğretimi, Hz. Peygamberin hayatı, ahlak ve inanç esasları gibi derslerin verileceği iki aylık eğitim dönemini kapsayan yaz Kur’an Kurslarımız başlamış bulunmaktadır. Kur’an ayında Kur’an ile buluşalım’ temasıyla eğitim dönemine başlayan yaz kurslarında bu yıl 1500 öğrenciye eğitim verilmektedir.

12 Haziran Pazartesi günü başlayan yaz kursları üç dönemlik eğitimin ardından 18 Ağustos Cuma günü sona erecek.Kurslarda vatan sevgisi, birlik ve beraberlik konuları da işlenecek. Yaz Kur'an Kurslarında Kur'an-ı Kerim, Siyer, inanç, ibadet ve ahlak derslerinin yanı sıra bu yıl vatan sevgisi, birlik ve beraberlik konuları da işlenecek’’ dedi.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ise; ‘’Kur’an Kurslarımız bizim için çok önemli. Evlatlarımız dinini ve temel bilgileri öğrenmek için buralara yatılı olarak kursa geliyorlar. Belediye olarak kurslarımızın fiziki ve çevre düzenlemesi konusunda her zaman destek olduk ve olmaya devam edeceğiz. Onlara hizmet bizleri her zaman mutlu eder’’ diyerek öğrencilere başarılar diledi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri kurs binasını gezerek incelemelerde bulundular.

erdemli ajans kuran kursu erdemli müftülüğü
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Oyuncağımı üretiyorum, yeteneğimi keşfediyorum
Oyuncağımı üretiyorum, yeteneğimi keşfediyorum
Bu Hoca, Başka Hoca
Bu Hoca, Başka Hoca
Başkan Tollu 18 Mart Zaferini Kutladı
Başkan Tollu 18 Mart Zaferini Kutladı
Dualar Mehmetçiğe
Dualar Mehmetçiğe