Yeni adliye binası bir yılda bitecekAdvert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıYeni adliye binası bir yılda bitecek

Yapımı yılan hikayesine dönen Erdemli Adliye Sarayı inşaatı nihayet başladı. 8 Katlı yapılacak olan binanın yaklaşık bir yılda bitirilmesi hedefleniyor.

Yeni adliye binası bir yılda bitecek
Bu içerik 3494 kez okundu.

AK Parti Erdemli ilçe Başkanı Mehmet Topçu,  Başkan yardımcıları Fatih Aktaş ile Ali Sapmazoğlu yeni Adliye Sarayı inşaatında incelemelerde bulunarak inşaat şefi inşaat mühendisi Hasan Çetingöz’den bilgi aldı.

Şantiye şefi Çetingöz, inşaatın 500 günde tamamlanacağını ancak firma sahiplerinin inşaatı bir yılda tamamlamayı hedeflediğini söyledi. 8 kat ve teras kattan oluşacak olan Erdemli Adliye Sarayı inşaatı yaklaşık 17 milyon liraya mal olacak.

Erdemli Adliye Sarayı inşaatı ile ilgili AK Parti Erdemli ilçe başkanı Mehmet Topçu Erdemli Ajans’a açıklamalarda bulundu. Topçu, göreve geldikleri günden bu yana inşaatın başlatılması için çaba harcadıklarını bunda da başarılı olduklarını belirtti.

Yeni Adliye Sarayımız öncelikle Erdemlimize hayırlı olsun diyen Mehmet Topçu, “İnşaatın başlamasında en büyük pay Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekilimiz Lütfi Elvan, Hacı Özkan, Ali Cumhur Taşkın ve Yılmaz Tezcan’ın dır. Sayın bakanımıza ve milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Yer yokluğundan dolayı bir türlü yapılamayan adliye binasının yapılması için bakanımıza konuyu ilettim ve ihalesinin yapılmasını ardından da inşaatına başlanıldı. En yakın zamanda da temel atma töreni gerçekleştirilecek. İnşaat ihale bedeli 17 milyon lira ve 500 gün olarak şeklinde imzalandı. Ancak firma yetkilileri inşaatı 500 günde değil de 1 yılda bitirmeyi taahhüt ediyor bu da çok güzel bir haber.  Yeni adliye binamız ilçemize ülkemize hayırlı olsun’’ dedi. 

erdemli ajans adliye binası mehmet topçu ak parti erdemli ilçe başkanlığı
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Hastaneyi Üzen Ölüm
Hastaneyi Üzen Ölüm
Öğretmenler için 5 bin fidan
Öğretmenler için 5 bin fidan
Başkan Şahin Öğretmenleri Unutmadı
Başkan Şahin Öğretmenleri Unutmadı
AK Kadınlardan Öğretmenlere Sürpriz
AK Kadınlardan Öğretmenlere Sürpriz