Karın yıktığı teller tamir ediliyorAdvert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıKarın yıktığı teller tamir ediliyor

Erdemli Orman İşletme Müdürlüğü koruma altına alınan fidanlar için dikilen tel örgülerin, kışın yağan karların yıkması nedeni ile tamirat işlemi yaptırıyor.

Karın yıktığı teller tamir ediliyor
Bu içerik 1443 kez okundu.

Erdemli’nin yüksek kesimlerinde fidanları korunması amacıyla yapılan tel örgülerin, kışın yağan yoğun kar yağışı nedeniyle yıkılan tel örgüler  onarılarak eski haline getiriliyor. Erdemli Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik, ormanların korunması için yapılan tel örgü korumaların 100 kilometrelik bölümünün tadilatının başladığını söyledi.

Çelik, ‘’Erdemli orman yoğunluğu bakımından çok büyük bir araziye sahiptir. Her yıl düzenli olarak yapılan ağaçlandırma çalışması kapsamında fidanların keçiler tarafından zarar görmemesi adına fidanlık arazilerini tel örgü sistemi ile koruma altına alıyoruz. İşletmemize bağlı fidanlık arazisinin bulunduğu birçok bölüm kışın yağan yoğun kar yağışı nedeniyle tellerin direkleri göçmek suretiyle yıkıldı. Biz de bu koruma alanlarının yeniden eski haline getirilmesi için çalışma başlattık. İlk olarak etapta 100 kilometrelik  alanın tadilatı yapılacak’’ dedi.

 

erdemli ajans orman telleri onarıyor
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Akdeniz Anadolu Erdemli’yi Finallere Taşıdı
Akdeniz Anadolu Erdemli’yi Finallere Taşıdı
Oyuncağımı üretiyorum, yeteneğimi keşfediyorum
Oyuncağımı üretiyorum, yeteneğimi keşfediyorum
Bu Hoca, Başka Hoca
Bu Hoca, Başka Hoca
Başkan Tollu 18 Mart Zaferini Kutladı
Başkan Tollu 18 Mart Zaferini Kutladı