İmam Hatipli olmak ayrıcalıktırAdvert
AdvertAdvert
Advert


Günün Başlıklarıİmam Hatipli olmak ayrıcalıktır

Mehmet Akif İmam Hatip Orta Okulu yıl sonu proje, sergi ve kermes düzenledi.

İmam Hatipli olmak ayrıcalıktır
Bu içerik 2579 kez okundu.

Okul bahçesinde düzenlenen etkinliğe Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, AK Parti Erdemli ilçe başkanı Mehmet Topçu, Saadet Partisi ilçe başkanı Mehmet Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, ilçe müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, STK temsilcileri okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Etkinlik açılışı öncesi Kur’anı Kerim okundu, dualar yapıldı. Sahabelerin hayatından kesitlerin temsili canlandırmasından oluşan gösterilerin sunulduğu etkinlikte şiirler okundu.

Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk ile protokol üyeleri öğrencilerin hazırladığı projeleri gezilirken öğrencilerle sohbetler edildi. Öğrencilerle bol bol sohbet eden Pamuk, etkinliğin geleceğe ışık tutması dileğinde bulundu.

Mehmet Akif İmam Hatip Orta Okulu Müdürü Bilgehan Çetinkaya etkinlik nedeni ile yaptığı konuşmada, “İmam Hatipli olmak ayrıcalıktır. ”Bunu söylerken kastımız “ayrıcalık” kelimesine yüklenen her türlü olumsuz anlamdan öte, bu işin biraz da nasip - kısmet işi olduğunun ve bunun kadrinin kıymetinin bilinmesi gerektiğine vurgu yapmaktır’’ dedi.

Bahçesinde bulunduğumuz bu okulun 92 mezunlarından birisi olarak ki; o zaman orta birden lise sona kadar yedi yıllık bir eğitim söz konusuydu, bu gün olsa yine aynı şekilde imam hatipli olmayı tercih ederdim diyebilmenin gurunu yaşadığımı bilmenizi isterim diyen Bilgehan Çetinkaya, Rabbime bana bu ayrıcalığı yaşattığı için şükrediyorum.  Biz, imam hatipliler dün olduğu gibi, bu gün de aynı vizyon ve misyona sahip olarak okuyan, düşünen, sorgulayan, anlayan, çağın gereklerine göre kendini yenilemekten geri kalmayan ve hepsinden önemlisi, anladıklarıyla amel eden bireyler olma yolunda çaba sarf etmekteyiz’’ diye belirtti.

Çetinkaya, programın hazırlanmasında emeği geçen idarecilerimize, öğretmen arkadaşlarıma, yardımcı personelimize ve sevgili öğrencilerimize; kardeş okul - abi okul İmam Hatip lisesi idarecileri, öğretmenleri ve öğrencilerimize teşekkür ettiklerini kaydetti.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından hazırlanan sunumlar izlendi, projeler gezildi.

erdemli ajans erdemli mehmet akif imam hatip ortaokulu yılsonu kermesi
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Tebrikler Erdemli Emniyetine
Tebrikler Erdemli Emniyetine
Bir Haftalık Bebeği Sokağa Terkettiler
Bir Haftalık Bebeği Sokağa Terkettiler
Tollu,
Tollu, "Söz verdiğimiz gibi, heryere eşit hizmet"
Mersin'e Akıllı Kavşak
Mersin'e Akıllı Kavşak