Yaralı Doğan Emin EllerdeAdvert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıYaralı Doğan Emin Ellerde

Kızılen mahallesinde sağ ayağı kırılmış olarak bulunan nesli tükenme tehdidi altındaki yırtıcı kuş türlerinden olan Doğan tedavi altına alındı.

Yaralı Doğan Emin Ellerde
Bu içerik 1944 kez okundu.

Kızılen Mahallesinde bir vatandaş tarafından ayağı kırılmış olarak bulunan ve uçamayan Doğan, Doğa Koruma ve Milli Parklar Erdemli Şube Şefliğine teslim edildi.

Nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan yırtıcı kuş türü olan Doğan’ı teslim alan Doğa Koruma ve Milli Parklar Erdemli Şube Şefi Mevlüt Çetin, yaralı doğanın bakımının yapılması için kendilerine teslim edildiğini söyledi.

Erdemli ilçesinin 45 km uzaklığında Toroslar’ın eteğinde bulunan Kızılen mahallesinde bir vatandaşımız tarafından görülen ve ayağının bir saçma kurşunu ile kırılmış olduğunu belirlenen Doğan’ı şefliğimize bağlı ekiplerimiz tarafından getirilerek Doğan’ın yaralı bölgesinde inceleme yaptıklarını belirten Çetin, ‘’İlk belirlemelere göre Doğan’ın sağ ayağının bir saçma ile kırılmış olabileceği kanısına vardık. Bu Doğan, nesli tükenmekte olan yırtıcı kuş türlerinden en önemlilerindendir. Yaralı Doğan 5 yaşında büyük bir Doğan. Avcılarımızdan ricamız böyle nesli tükenmekte olan kuşlara karşı çok dikkatli olmalarıdır. Bu kuşlar Bölgemizde az sayıda bulunur ve yüksek kesimlerde yaşarlar. Şimdi Yaralı Doğan’ı tedavisi için Tarsus Hayvanat Bahçesindeki sağlık birimine gönderdik. Tedavisinin ardından doğal yaşam alanına bırakılacak’’ dedi.

erdemli ajans yaralı doğan milli parklar
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Akdeniz Anadolu Erdemli’yi Finallere Taşıdı
Akdeniz Anadolu Erdemli’yi Finallere Taşıdı
Oyuncağımı üretiyorum, yeteneğimi keşfediyorum
Oyuncağımı üretiyorum, yeteneğimi keşfediyorum
Bu Hoca, Başka Hoca
Bu Hoca, Başka Hoca
Başkan Tollu 18 Mart Zaferini Kutladı
Başkan Tollu 18 Mart Zaferini Kutladı