Gezgin İspanyol Erdemli’de Mola VerdiAdvert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıGezgin İspanyol Erdemli’de Mola Verdi

İspanya’dan Malezya’ya bisiklet yolculuğu

Gezgin İspanyol Erdemli’de Mola Verdi
Bu içerik 2392 kez okundu.

İspanya’dan Malezya’ya gitmek için  4 ay önce bisikleti ile 10 bin kilometrelik gezi turuna çıkan Elektrik mühendisi Qvico San Oofre (44) turunun 5 bin kilometresi olan Mersin’in Erdemli ilçesinde mola verdi.

Özel yapım bisikleti ile yola çıkan Oofre, Malezya’ya 4 ay önce İspanya’dan bisikleti ile Malezya’ya gitmek için yola çıktığını söyledi.

Erdemli Belediyesi Sahil Bandı Dr. Devlet Bahçeli Meydanında düzenlenen 41’inci turizm haftası etkinliğine katılan  Oofre, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, “Şimdiye kadar yaklaşık 5 Bin kilometre yol yaptım. Yaklaşık 5 bin kilometre sonra da Malezya’ya ulaşmayı hedefliyorum. Kendim Elektrik Mühendisiyim. Bisikletle gezmeyi çok seviyorum ve böyle bir tura çıkmak istedim. İnsanlarla konuşmayı, gezmeyi, yeni yerler görmeyi her zaman istemişimdir. İnsanlar bisikletimi ve beni görünce şaşırıp ilgi gösteriyorlar. Türkiye’de uğradığım her noktada insanlar bana yardımcısı oluyor. Yemek su ve değişik ikramlarda bulunuyorlar. Şu ana kadar sorunsuz yolculuk yaptım temennim bundan sonra da aynı yolculuğu sürdürmektir’’ dedi.

Gösterdikleri yakın ilgiden dolayı Erdemli kaymakamı Muhittin Pamuk ve Erdemli belediye Başkanı Mükerrem Tolluya teşekkür eden Oofre, bisikletle gezi programı sonrası özellikle merak ettiği Kızkalesi’ni gezmeye ve burada tatil yapmaya geleceğini söyledi.

Erdemli Turizm Meslek Lisesi öğrencileri ile de sohbet eden Qvico San Oofre’ye öğrenciler sıkma ayran ikramında bulunup anı fotoğrafı çektirdiler.

erdemli ajans ispanyol gezgin erdemli
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Oyuncağımı üretiyorum, yeteneğimi keşfediyorum
Oyuncağımı üretiyorum, yeteneğimi keşfediyorum
Bu Hoca, Başka Hoca
Bu Hoca, Başka Hoca
Başkan Tollu 18 Mart Zaferini Kutladı
Başkan Tollu 18 Mart Zaferini Kutladı
Dualar Mehmetçiğe
Dualar Mehmetçiğe