Erdemli Zabıtadan Sürekli denetimAdvert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli Zabıtadan Sürekli denetim

Erdemli Belediyesi Zabıta ekipleri ilçe genelinde denetimlerini sıklaştırdı.

Erdemli Zabıtadan Sürekli denetim
Bu içerik 1423 kez okundu.

Özellikle kaldırım işgallerinin önlenmesi hususunda çalışmalarını yoğunlaştıran zabıta ekipleri, denetimlerinde temizlik, ürün gramajları denetimiyle birlikte işletmelerin ruhsatlarını da kontrol ediyor. Denetimlerin sıklaştırıldığını bildiren Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, amaçlarını Erdemli’de yaşam kalitesini arttırmak olarak nitelendirdi.

İlçe genelinde periyodik olarak devam eden zabıta denetimlerinin sıklaşarak devam ettiğini bildirildi. Konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, özellikle kaldırım işgalleri konusunda çok hassas davrandıklarını söyledi. Amaçlarının vatandaşın yaşam kalitesini yükseltmek olduğuna dikkat çeken Tollu, yapılan kontrollerin sıkı bir şekilde devam edeceğini ve halkın sağlıklı ve huzurlu bir şekilde kaliteli bir yaşam sürdürebilmesi konusunda azami hassasiyet gösterileceğini kaydetti.

Gıda güvenliğinin de son zamanlarda çok önem kazandığına dikkat çeken Başkan Tollu, “ ürünlerin hijyen şartlarında ve gerekli gramaja uygun şekilde tüketiciyle buluşturmak için belediyemiz bünyesinde istihdam ettiğimiz teknik ekip ve zabıta görevlilerimizle beraber belli periyotlarda işyerlerimizi denetliyoruz. Gerekli şartları yerine getirmeyen işletmelere en ağır ceza uygulanacaktır” dedi.

TOLLU UYARDI

Tollu, özellikle de yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte denetimlerin daha da sıklaşacağı mesajını verirken, halk sağlığına dikkat etmeyen firmaları uyararak kendilerine çeki düzen vermelerini istedi. Yapılan denetimlerde olumsuz bir durumla karşılaşılması halinde en ağır ceza yaptırımını uygulayacaklarını vurgulayan Tollu, bu konuda son derece kararlı olduklarının da ısrarla altını çizdi.

Zabıta ekiplerinden alınan bilgilere göre, denetimlerin sıklaşarak devam ettiği belirtilirken, evraklarında eksik bulunan, halk sağlığına ve çevre temizliğine önem vermeyen ve uyarılara rağmen gerekli önlemleri almayan işletmelerin kapatıldığı ifade edildi.

erdemli ajans erdemli belediyesi zabıta denetim
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Havalı Silahlar Türkiye Kupası yarışmaları sona erdi
Havalı Silahlar Türkiye Kupası yarışmaları sona erdi
Perşembe Günü Elektrik Kesintisi
Perşembe Günü Elektrik Kesintisi
Dinleyenler mest oldu
Dinleyenler mest oldu
Bir Ödülde Tiyatroculara!!
Bir Ödülde Tiyatroculara!!