15 Temmuz Şehitleri Anısına Hatıra Ormanı dikildiAdvert
AdvertAdvert
Advert


Günün Başlıkları15 Temmuz Şehitleri Anısına Hatıra Ormanı dikildi

Erdemli’ye bağlı Hacıhalilarpaç Mahallesinde 15 Temmuz şehitleri anısına hatıra ormanı kuruldu.

15 Temmuz Şehitleri Anısına Hatıra Ormanı dikildi
Bu içerik 1810 kez okundu.

Demokrasi şehitlerinin adının yazılı olduğu 249 fidan ilçeye bağlı Hacıhalilarpaç Mahallesi'nde oluşturulan "15 Temmuz Şehitler Ormanı"nda düzenlenen törenle toprakla buluşturuldu.

Törende konuşan Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, 15 Temmuz da yapılanların bir kalkışmadan çok bir işgal provası olduğunu ifade etti. Pamuk, "Şehitlerimize ve gazilerimize minnet borçluyuz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet gazilerimize şifa diliyoruz. Kalkışılan hain darbe girişiminde şehit olan vatandaşlarımızın hatırasını yaşatmak için 249 demokrasi şehidimiz adına fidan dikerek onları anıyoruz, şehitlerimizin yaptığı kahramanlıkları asla unutmayacağız" dedi.Erdemli Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik'te 15 Temmuz şehitlerinin aziz hatırasını unutturmayacaklarını söyledi.

Konuşmaların ardından 249 demokrasi şehidi için yapılan hatimlerin duası da yapıldı. Fidanları Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, AK Parti Erdemli ilçe başkanı Mehmet Topçu, Mersin Orman Bölge Müdür Yardımcısı Yalçın Akın.  Erdemli Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik, Erdemli İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Derin, Belediye Başkan Yardımcısı Şaban Dölek. ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Adem Kılıç, Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, daire amirleri öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

erdemli ajans 15 temmuz şehitleri ormanı hacıhalilarpaç
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Erdemli Halk İrtibat Noktası Hizmette
Erdemli Halk İrtibat Noktası Hizmette
Damarlarındaki asil kanı kirletme
Damarlarındaki asil kanı kirletme
Uçgun, 'Basın Demokrasinin Vazgeçilmezidir'
Uçgun, 'Basın Demokrasinin Vazgeçilmezidir'
Kendileri Üretip Halkın Yoluna Seriyorlar
Kendileri Üretip Halkın Yoluna Seriyorlar