Muhteşem Sabah Namazı ve Cami Gençlik BuluşmasıAdvert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıMuhteşem Sabah Namazı ve Cami Gençlik Buluşması

Erdemli Müftülüğü tarafından organize edilen ve uzun bir süredir devam eden Saba Namazı ve Cami Gençlik buluşması bu haftaki adresi İmam Hatip Camiinde idi.

Muhteşem Sabah Namazı ve Cami Gençlik Buluşması
Bu içerik 2624 kez okundu.

Katılımın bir çığ gibi her buluşmada arttığı organizasyonun en yoğun katılımı bu sabah namazında gerçekleşti. Cemaate konuşma yapan Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu Erdemli’nin her zaman güzelliklerin ve ilklerin yaşandığı, hayırseverlikte en ön safta yer aldığı belirterek teşekkür etti.

Müftü Türkmenoğlu Cemaate gösterdikleri ilginin çok değerli olduğu belirterek, “Merhum İstiklal Şaiirimiz Mehmet Akif Ersoy ‘Ne zamanki camilerimizre sabah namazında Cuma namazındaki cemaate ulaşırız o zaman kurtuluruz’ demiştir. Hz. Ömer ra.’da ‘Namaz kılan ihtiyarı severim ama namaz kılan gence aşığım’ sözü çok önemlidir. Namaz nefsimize en ağır gelen ibadettir. Ama ilk hesaba çekileceğimizde namazdır. Onun için beş vakit namazımızı tam olarak kılarsak hebamızını yüzde 60-70 ini vermiş oluruz. Katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu buluşmalarımız devam edecektir. Ayrıca namazın ardından kahvaltı ikramında katkısı olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” Dedi.

Namazın ardından cemaate sabah kahvaltısı ikram edildi. Cemaat Müftü Türkmenoğlu’na teşekkür ederek tekrarını istediler.

Bu vesileyle Erdemli Ajans olarak Müslümanların cumasını kutluyor, her türlü eziyetin, zülmün, savaşın, nifakın ve kötülüklerin sona ermesini temenni ediyoruz. Sağlıcakla kalın.

 

erdemli ajans erdemli müftülüğü sabah namazı buluşmaları cami gençlik buluşması
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Sanat Şehri Erdemli
Sanat Şehri Erdemli
Çocukların Karne ve Tatil Sevinci
Çocukların Karne ve Tatil Sevinci
Topçu,
Topçu, "Karneniz Hayırlı Olsun"
Mersin Büyükşehir E-Devlet'te
Mersin Büyükşehir E-Devlet'te