Erdemli’nin dini profili çıkartılıyorAdvert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli’nin dini profili çıkartılıyor

Din adamları Erdemli için bir araya geldi

Erdemli’nin dini profili çıkartılıyor
Bu içerik 2695 kez okundu.

Erdemli Müftülüğü Meslek Dersleri öğretmenleri ve Din Kültürü ve Ahlak bilgisi öğretmenleri ile birlikte istişare toplantısı yaptı. Erdemli Müftülüğü Aş evinde gerçekleştirilen toplantıya Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu ev sahipliği yaparken toplantıya Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mahmut Karaağaç, Memur-Sen ilçe başkanı Hasan Sungur, Meslek Dersleri öğretmenleri ve Din Kültürü ve Ahlak bilgisi öğretmenleri katıldı.

İlçenin dini profilini çıkarttıklarını belirten Türkmenoğlu, ‘’Yaşadığımız bölgenin dini anlamda genel bir profilini ortaya çıkartmaya çalışıyoruz. İlçemizdeki yaşanan olumsuzluklar, bu olumsuzluklara karşı neler ve nasıl bir çözüm üretebiliriz? Hangi mahallemizde nelere ihtiyaç var? Çocuklarımıza, gençlerimize nasıl ulaşabiliriz? İslam dinini toplumun farklı kesimlerine nasıl ulaştırabiliriz? Sorunların çözümleri konusunda neler yapabiliriz? Sorularına cevaplar ve çözüm yolları bulmak adına siz öğretmenlerimizle bu istişare toplantısını yapmaktayız. Bu toplantıların devamı ilçemizdeki yaşanan olumsuzlukların çözümünde etkili olacağı düşüncesindeyiz’’ dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığının her yıl farklı bir tema ile kutlamaya devam ettiği Kutlu Doğum Programlarının nasıl daha etkin ve verimli kutlayabiliriz sorusuna cevap bulmak istiyoruz diyen Türkmenoğlu şöyle konuştu: ‘’Erdemli’de kutlanan Kutlu Doğum Haftası Erdemli Müftülüğünün programı olmaktan çıktı Erdemli ilçesi ile bütünleşti. Bu kutlama programı ilçemizi aştı, Mersin’i aştı hatta Türkiye gündemine gelir hale geldi. Bu programın yapılmasında bizlerden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen tüm Erdemlililer’e teşekkür ediyorum. Hepinizin bildiği gibi bu kutlamalar sabahın erken saatlerinde başlayarak 35- 40 bin insanın katıldığı 45-50 tane ikram çadırının kurulduğu kendi alanında söz sahibi hocalarımızın sunumlarıyla her yıl gerçekleştiriyoruz. Bu kutlamaları nasıl daha etkin hale getirebiliriz, bu haftayı nasıl daha verimli olarak idrak edebiliriz diyerek bu istişare toplantısını yaptık.’’

Sizlerin değerlendirmeleriyle oluşacak olan ortak çözüm yollarıyla yaşadığımız toplumu ve bölgeyi daha yaşanır hale getirmeyi amaçladıklarını vurgulayan Türkmenoğlu, bu düşünce ile yapılan istişare toplantısına katılan herkese  teşekkür ettiğini belirterek,öneri ve düşüncelerin değerlendirileceği belirtilen toplantının devamının yapılması benimsendiğini kaydetti.

Toplantıda Erdemli ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mahmut Karaağaç, Memur-Sen ilçe başkanı Hasan Sungur da toplantının özüne ilişkin  birer konuşma yaptı.

erdemli ajans erdemli müftülüğü mahmut sami türkmenoğlu
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Oyuncağımı üretiyorum, yeteneğimi keşfediyorum
Oyuncağımı üretiyorum, yeteneğimi keşfediyorum
Bu Hoca, Başka Hoca
Bu Hoca, Başka Hoca
Başkan Tollu 18 Mart Zaferini Kutladı
Başkan Tollu 18 Mart Zaferini Kutladı
Dualar Mehmetçiğe
Dualar Mehmetçiğe