Kocamaz Erdemli’ye Geçmiş Olsun ZiyaretiAdvert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıKocamaz Erdemli’ye Geçmiş Olsun Ziyareti

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 29 Aralıktan bu yana Mersin’de ikinci sel felaketinin Erdemli ilçesinde yaşandığını söyledi. Yaralı ya da ölüm olayının olmadığını belirten Kocamaz afetten dolayı vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Kocamaz Erdemli’ye Geçmiş Olsun Ziyareti
Bu içerik 4473 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

Gece yağan yağmur nedeni ile Erdemli ilçesinde birçok bölgenin yağmurdan etkilendiğini belirten Kocamaz, gazetecilere yaptığı açıklamada,  ‘’Dün akşamdan bu yana yağan yağmur nedeni ile bir çok bölgemizdeki sera ve evler  sular altında kalmış durumda. Özellikle Erdemli Çevre Yolunda Karayollarının yağmur suyuna zamanında yeterli tedbir almamış olması felaketin büyümesine neden oldu bölgeyi sıkıntılı hale soktu’’ dedi.

Erdemli içerisinden geçen dere yataklarının yeterince temizlenememiş olması ve yanlış proje uygulanması yukardan denize yaklaşırken kanalların daralmış olması bu felaketin etkisini biraz daha artırıyor iddiasında bulunan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz şöyle konuştu:

‘’Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli  çalışmaları yaparak çözüm önerilerimizi Devlet Su İşlerine ileteceğiz. Mersin Büyükşehir, Erdemli belediyesi, DSİ ve Karayolları olarak birlikte hareket ettiğimiz takdirde bir daha bu felaketlerin yaşanmayacağına inanmaktayım.’’

Allah bir daha böyle afet yaşatmasın ve tüm Erdemlili hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum  diyen Kocamaz, tedbirler alınmazsa bu tür hadiselerin sürekli yaşanması muhtemeldir belirterek, ‘’Yağan yağmurdan dolayı meydana gelen selde can kaybı yok ancak mal kaybı mevcut. Özellikle seraların elden çıkmış olduğunu görüyoruz. Vatandaşımız dikimini gerçekleştirdiği  ürünleri yeniden dikecek bu nedenle de artı bir ekonomik kayıp yaşanacak’’ şeklinde konuştu.

erdemli ajans burhanettin kocamaz erdemli sel
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Cumartesi Hava Durumu
Cumartesi Hava Durumu
Erdemli Halk İrtibat Noktası Hizmette
Erdemli Halk İrtibat Noktası Hizmette
Damarlarındaki asil kanı kirletme
Damarlarındaki asil kanı kirletme
Uçgun, 'Basın Demokrasinin Vazgeçilmezidir'
Uçgun, 'Basın Demokrasinin Vazgeçilmezidir'