Menderes Caddesi esnafının ‘’Bereket’’ sofrasıAdvert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıMenderes Caddesi esnafının ‘’Bereket’’ sofrası

Erdemli de, Menderes Caddesi esnafları her cumartesi bir araya gelerek ‘’bereket’’ adını verdikleri kahvaltı geleneğini aralıksız olarak devam ettiriyorlar.

Menderes Caddesi esnafının ‘’Bereket’’ sofrası
Bu içerik 2075 kez okundu.

Esnafın Cumartesi günleri gerçekleştirdikleri sabah kahvaltısı etkinliğine Sivil Toplum Kuruluşları da destek veriyor. Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu’nun hem duasını yaptığı hem de sponsorluğunu yaptığı etkinliğin bu hafta kahvaltının sponsoru aynı cadde üzerinde esnaflık yapan Özkan Soyalp oldu. Gelecek haftanın sponsoru ise Erdemli Esnaf Odası Başkanı Halil Metik olacak.

Kahvaltı geleneğini devam ettiren ve sponsor olan esnaflarından Özkan Soyalp; ‘’Burası ilçemizin en eski ticari caddesi. Burada esnaflarımız her cumartesi bir araya gelerek birlik beraberlik, sohbet, gülmek, eğlenmek ve stres atmak amacıyla kahvaltı günü düzenliyoruz. Caddemizin ortasına sofra açıp  kahvaltı yapmanın zevkini yaşıyoruz. Çok güzel bir beraberlik oluyor. Her hafta esnaf arasında para topluyoruz ve yaklaşık 50 esnaf arkadaşımızla birlikte kahvaltı yapıyoruz. Bu haftaki kahvaltı ise bana kaldı ve elimden gelen gayreti göstererek soframızda bin bir çeşit türle kahvaltı ikramında bulunmanın sevincini yaşıyorum. Bu esnaflarımıza feda olsun. Onlarla bizler birer aile gibiyiz. Canları sağ olsun’’ diyerek davete katılanlara teşekkür etti.

Bu haftaki kahvaltı’nın konukları ise İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu ve Esnaflar Odası Başkanı Halil Metik oldu. Kahvaltı sonrasında ise sofra duası İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu tarafından yapıldı. 

erdemli ajans esnaf kahvaltı
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Akdeniz Anadolu Erdemli’yi Finallere Taşıdı
Akdeniz Anadolu Erdemli’yi Finallere Taşıdı
Oyuncağımı üretiyorum, yeteneğimi keşfediyorum
Oyuncağımı üretiyorum, yeteneğimi keşfediyorum
Bu Hoca, Başka Hoca
Bu Hoca, Başka Hoca
Başkan Tollu 18 Mart Zaferini Kutladı
Başkan Tollu 18 Mart Zaferini Kutladı