ETSO Başkanı Sarı ‘’İstihdam Seferberliğine biz de varız’’Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıETSO Başkanı Sarı ‘’İstihdam Seferberliğine biz de varız’’

Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Orhan Sarı, oda yönetim kurulu üyeleri ile basın açıklaması yaparak hükümetin yaptığı ‘’Milli İstihdam Seferberliği’’ çağrısına uyarak taşın altına kendilerinin de ellerini koyduklarını söyledi.

ETSO Başkanı Sarı ‘’İstihdam Seferberliğine biz de varız’’
Bu içerik 2241 kez okundu.

Sarı yaptığı açıklamada; “7 Şubat 2017 günü bizzat Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası adına şahsımın da katıldı  “TOBB Ekonomi Şurası” sırasında Sayın  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da  ifade ettiği gibi işsizlik sarmalını hep beraber el ele vermek suretiyle tüm girişimcilerimiz, odalar ve boralar, esnaf ve sanatkarlar odaları üyeleri ile birlikte  Başbakanımız Binali Yıldırım’ın  gerek vergide gerek sigorta priminde hükümetin neler yapacağını dile getiren Sarı Cumhurbaşkanının  ‘’El ele bu işi çözeceğiz. Bunun için de bugünden gecikmeden süratle eleman alımlarını başlatarak temennimiz o ki mart sonuna kadar Türkiye ciddi bir değişimi yakalamış olsun. Onun için milli bir görev telakki ediyorum’’ sözlerini anımsatarak şöyle devam etti:

‘’Bizlerde  Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası olarak bugünden itibaren İŞKUR Erdemli Hizmet Noktası, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Odamızın Üyeleri hep birlikte Erdemli’mizi  kendi ölçüsünde “İstihdam ve işgücü’’ seferberliği kapsamında  taşın altına elimizi koyuyoruz. Erdemli’mizde başta bizim üyelerimiz olmak üzere tüm iş veren ve girişimcilerimize buradan bir kez daha sizlerin aracılığınızla çağrıda bulunuyorum. Hükümetimizin Vergi’de Sigorta’da yaptığı teşvikleri çok yakından takip ederek ki İŞKUR’dan her türlü sorunuza cevap alabilirsiniz. Tüm üyelerimiz girişimcilerimiz ve işverenlerimizin kendi çapında en az 1 kişiyi istihdam etmelerini bekliyorum.

Umarım Mart ayı sonuna kadar Milli İstihdam Seferberliğinde bizimde katkımız olur diye düşünüyoruz.’’ Dedi.

Açıklamada İŞKUR Erdemli Hizmet Noktası Müdürü Mustafa Doğan, ETSO Yönetim Kurulu Üyeleri Rasim Şahin, Mustafa Karagöz, Servet Demir ve Genel Sekreter Mitat Ceyhan hazır bulundular.

erdemli ajans etso orhan sarı
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Oyuncağımı üretiyorum, yeteneğimi keşfediyorum
Oyuncağımı üretiyorum, yeteneğimi keşfediyorum
Bu Hoca, Başka Hoca
Bu Hoca, Başka Hoca
Başkan Tollu 18 Mart Zaferini Kutladı
Başkan Tollu 18 Mart Zaferini Kutladı
Dualar Mehmetçiğe
Dualar Mehmetçiğe