On numara hizmet, böyle sevinç görülmediAdvert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıOn numara hizmet, böyle sevinç görülmedi

107 yaşındaki teyzenin elektrikli yatak sevinci

On numara hizmet, böyle sevinç görülmedi
Bu içerik 4131 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Erdemli Belediyesi  Sosyal  Sorumluluk  ‘’Limon Çiçeği sosyal market’’ Projesi kapsamında yaşlı yatalak  ve bedensel engelli vatandaşlara 100 hasta yatağı, 15 adet akülü tekerlekli araç ve 60 adet  engelli bisikleti dağıtıldı.

İlçeye bağlı Adnan Menderes Mahallesinde ikamet eden 107 yaşındaki Şerife Bilir’i evinde ziyaret eden  Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, yaşlı teyzeye  elektrikli hasta yatağı verdi.

8 çocuğu ve 30 torunun bulunduğunu dile getiren Şerife Bilir, kendisine yatak getiren belediye personeline cennet kuşları hoş geldiniz diyerek,  ‘’Yaşlıyım ve artık sabi çocuk yaşındayım ama aklım başımda. Allah sizlere akıl baylığı versin.  Beni ziyaret eden herkes için dua ediyorum. Allah sizleri var etsin. Başkanım bana hasta yatağı getirdin Allah ne muradın varsa versin’’ dedi.

Kargıcak  Mahallesinde 97 yaşındaki Fatma Altun  isimli yaşlı kadına da hasta yatağı vererek yaşlı kadını yatağına yatıran başkan Tollu, ‘’Erdemli Belediyesi Sosyal Sorumluluk ‘’limon Çiçeği Sosyal Market’’  Projesi kapsamında özellikle yaşlı kimsesiz, engelli vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçlarını gideriyoruz. Yaşlılarımızı ayda en az üç kez ziyaret ederek tepeden tırnağa tüm ihtiyaçlarını karşılıyor yatalak hastalarımıza elektrikli hasta yatağı, bedensel engelli vatandaşlarımıza da akülü araç ile engelli tekerlekli sandelye veriyoruz. Son bir ay içinde 100 hasta yatağı, 60 engelli tekerlekli  araç ile 15 adet de akülü engelli aracı dağıtımını gerçekleştirdik. Bu tür hizmetlerimiz aralıksız sürecek. Hiç kimse yalnız ve sahipsiz değil çünkü Erdemli belediyesi var ve onların hizmetinde’’ diye konuştu.

Tabiye Mahallesinde ise Ali ve Muhammed Yılmaz adlı doğuştan bedensel engelli kardeşlere Akülü engelli aracı hediye eden Tollu kardeşlerin istediği Galatasaray forması ile Erdemli Belediyesi formasını hediye etti.

erdemli ajans erdemli belediyesi mükerrem tollu limon çiçeği
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Sanat Şehri Erdemli
Sanat Şehri Erdemli
Çocukların Karne ve Tatil Sevinci
Çocukların Karne ve Tatil Sevinci
Topçu,
Topçu, "Karneniz Hayırlı Olsun"
Mersin Büyükşehir E-Devlet'te
Mersin Büyükşehir E-Devlet'te