299 Parça Tarihi Eser Ele GeçirildiAdvert
AdvertAdvert
Advert


Günün Başlıkları299 Parça Tarihi Eser Ele Geçirildi

Mersin'de Jandarma tarafından yapılan operasyonda 299 adet tarihi eser ele geçirildi.

299 Parça Tarihi Eser Ele Geçirildi
Bu içerik 1058 kez okundu.

Mersin Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre Mersin İl Jandarma Alay Komutanlığı ekipleri tarafından tarihi eser operasyonu yapıldı. Açıklama şu şekildi; "Mersin ilinde huzur ve güven ortamının sağlanması, vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerinin korunması, kanun hâkimiyetinin ve devlet otoritesinin tesisi amacıyla; Mersin İl Jandarma Komutanlığı, Tarsus İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan istihbarı çalışma neticesinde;

Tarsus ilçesinde Tarihi Eser Kaçakçılığı suçundan takibi yapılan E.A. isimli şahsın evinde bulunan tarihi eserleri satmak maksadıyla müşteri aradığı öğrenilmiştir. Yapılan araştırma ve istihbari çalışmalar neticesinde; E.A. isimli şahsın Tarsus ilçesi Eminlik mahallesinde bulunan ikamet adresinde yapılan aramada; Roma dönemine ait (9) adet yüzük, (1) adet hayvan figürlü heykel, (6) adet ok ucu, (31) adet metal obje, (38) adet taş obje, (211) adet sikke, (1) adet kama, (1) adet çekiç, (1) adet çan olmak üzere toplam (299) parça tarihi eser ile (1) adet dedektör ele geçirilmiştir. Olay ile ilgili (1) şüpheli gözaltına alınarak işlemlerinin tamamlanmasına müteakip  adli makamlara sevk edilmiştir.

Binlerce yıllık tarihin izlerini taşıyan ve dünyanın en büyük açık hava müzesi kentlerinden biri olan ilimiz genelinde Mersin İl Jandarma Komutanlığınca tarihi eser kaçakçılığı ile mücadeleye yönelik gayretlerimiz ve ayrıca bilgilendirici ve bilinçlendirici mahiyette seminer ve çalışmalar arttırılarak devam ettirilecektir. 

erdemli ajans tarihi eser
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Hastaneyi Üzen Ölüm
Hastaneyi Üzen Ölüm
Öğretmenler için 5 bin fidan
Öğretmenler için 5 bin fidan
Başkan Şahin Öğretmenleri Unutmadı
Başkan Şahin Öğretmenleri Unutmadı
AK Kadınlardan Öğretmenlere Sürpriz
AK Kadınlardan Öğretmenlere Sürpriz