Hacıalanı’nda Limon Deposu Yolları AçıldıAdvert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıHacıalanı’nda Limon Deposu Yolları Açıldı

Hacıalanı Mahallesindeki limon depolarının kar yağışı nedeni ile kapalı olan yolları Mersin Büyükşehir Belediyesi Erdemli Koordinasyon Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından açıldı.

Hacıalanı’nda Limon Deposu Yolları Açıldı
Bu içerik 2082 kez okundu.

Hacıalanı’ndaki soğuk hava depolarına  15 Şubattan itibaren limon sandıklarının konulabileceği bildirildi. Ömer Ali Tut isimli üretici bu yıl kesimi yapılarak yatak limonların Hacıalanı Mahallesindeki soğuk hava depolarına 15 Şubat tarihinden itibaren konulabileceğini söyledi.

Yoğun kar yağışı nedeni ile depo yollarının kapandığını belirten Tut, ‘’Yıllardır Erdemli ve yöresinde yetişen limonlar  Ürgüp bölgesine götürülerek doğal soğuk hava depolarına konulmaktaydı. Ancak rakım olarak aynı seviyedeki  yani 2 bin rakımdaki Hacıalanı yaylasında da depolar yapılmaya başlanıldı. Vatandaşlarımız hem yaylalık ev yaparken diğer yandan da evin altını depo olarak kullanmaya başladı. Hacıalanı yaylasında depo sayısı yaklaşık 60’a ulaştı. Biz de ürettiğimiz limonu kendi depomuzda tutacağız ve yaz döneminde  değerlendireceğiz. Artık Ürgüp’e depoya  limon götürmeye gerek yok. Bizim depolarımız da sağlıklı. Depolarımızın yollarını açan Mersin Büyükşehir Belediyesi ekiplerine teşekkür ediyoruz’’ dedi. 

erdemli ajans mersin büyükşehir belediyesi erdemli koordinasyon
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Havalı Silahlar Türkiye Kupası yarışmaları sona erdi
Havalı Silahlar Türkiye Kupası yarışmaları sona erdi
Perşembe Günü Elektrik Kesintisi
Perşembe Günü Elektrik Kesintisi
Dinleyenler mest oldu
Dinleyenler mest oldu
Bir Ödülde Tiyatroculara!!
Bir Ödülde Tiyatroculara!!