Eller Duaya Şehitler İçin KalktıAdvert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıEller Duaya Şehitler İçin Kalktı

Erdemli Müftülüğü tarafından tertiplenen Sabah Namazlarında okunan Kur'an Hatmi ve Din Görevlileri tarafından okunan 463 Hatm-i Şerifin duası bugün Erdemli Merkez Camiinde gerçekleştirildi.

Eller Duaya Şehitler İçin Kalktı
Bu içerik 1981 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

4 yıldır gelenek haline gelen Hatimle Sabah Namazı uygulamasında ve Din Görevlilerinin okuduğu 463 Kur’an Hatminin duası Mersin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, Erdemli İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Kubaroğlu, Din görevlileri ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla yapıldı.


Kur’an-ı Kerim’in son cüzü ile kılınan Sabah Namazının ardından yapılan hatmi-i şeriflerin duasını Mersin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun tarafından yapıldı.

Duanın ardından bir konuşma yapan Coşkun, Erdemli'nin kendisi için özel bir yerinin olduğunu ve Mersin’de göreve başladıktan sonra ilk ilçe ziyaretini Erdemli'ye yapmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Erdemli din hizmetleri adına Mersin genelinde her zaman ön sıralarda yer almaktadır. Bugün bunun açık bir örneğini görmekteyiz. Birlik beraberlik içerisinde geçmişimizi unutmadığımızı ve hayat rehberimiz Kur'an-ı Kerimi dilden dile gönülden gönüle aktaracak hafızlık eğitimine önem verdiğini görmekteyiz. Birlik ve beraberliğimizi bozma adına 15 Temmuz’da yapılmak istenen hain girişimi bu necip milletin cesur ve metanetli girişimi sayesinde başarısızlıkla sonuçlanmıştır'' dedi.

Coşar, “Hz. Peygamber (sav) sabah namazlarına çok önem vermiş ve bunların hiç bir zaman kaçırılmamasını tavsiye buyurmuşlardır. Bir hadis-i şerifte Allah Rasulü şöyle buyuruyor: Sabah namazını kılan kimse, Allah'ın himayesi altındadır. Artık Allah'ın, himayesi altına aldığı kimse hakkındaki teminatını yok etmeyin, ikindi namazını kılan da Allah'ın himayesi altındadır. Artık, Allah'ın, himayesi altına aldığı kimse hakkındaki te'minatını yok etmeyin.’’ Rabbim sabahın bu saatinde huzuruna gelen tüm Müslümanları koruması altına aldığı kişilerden olmayı nasip etsin” dedi.

Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu’da yaptığı konuşmada, “4 yıldır sabah namazlarını Hatimle kıldıran Mustafa Koç hocamıza ve Şehitlerimiz adına okunan 463 Kur’an hatmini okuyan tüm din görevlilerimize teşekkür ediyor, bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan Erdemli’nin kadir şinas insanlarına minnetlerimi sunuyorum. Bugün bu programımızda ikramlarıyla katkı sunan Sedir Patiseriye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’ Dedi.


Mersin Müftüsü Dursun Ali Coşkun’un Sabah namazlarında Kur'an Hatmini tamamlayan Hafız Mustafa Koç'a hediye takdimini yapmasının ardından programa katılan cemaate kahvaltı ikramında bulunuldu.

 

 

erdemli ajans erdemli müftülüğü sabah namazı şehitler hatim mahmut sami türkmenoğlu
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Oyuncağımı üretiyorum, yeteneğimi keşfediyorum
Oyuncağımı üretiyorum, yeteneğimi keşfediyorum
Bu Hoca, Başka Hoca
Bu Hoca, Başka Hoca
Başkan Tollu 18 Mart Zaferini Kutladı
Başkan Tollu 18 Mart Zaferini Kutladı
Dualar Mehmetçiğe
Dualar Mehmetçiğe