Yörük Çocukları İlkleri YaşadıAdvert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıYörük Çocukları İlkleri Yaşadı

Sarıkeçili Çocuklar Projesi kapsamında Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Yörük çocukları ilkleri yaşadı.

Yörük Çocukları İlkleri Yaşadı
Bu içerik 2224 kez okundu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, konargöçer olarak hayatlarını sürdüren çocukların hayallerini ‘Sarıkeçili Çocuklar Projesi’ ile gerçekleştirmeye devam ediyor. Proje kapsamında eğitimlerinde başarı gösteren 30 öğrenci çeşitli eğitimler ve sosyal aktivitelerle eğlenerek öğrenmenin mutluluğunu yaşıyor. Aynı zamanda proje kapsamında öğrenciler Mersin’in tarihi ve doğa güzelliklerini tanıma fırsatı da yakalıyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Kent Konseyi ve Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından birlikte düzenlenen Sarıkeçili Çocuklar Projesi kapsamında eğitimlerinde başarılı olan 30 öğrenci Mersin kent merkezine getirildi.Öğrenciler proje kapsamında davranış kuralları ve madde bağımlılığı gibi konularında eğitim alırken, Mersin Deniz Müzesi ve Tarsus Hayvanat Bahçesi gibi tarihi ve turistik alanları gezdiler.

‘Sarıkeçili Çocuklar Projesi’ ile eğlenerek öğreniyorlar

Aydıncık, Erdemli ve Mezitli’nin dağlık kesimlerinde yaşamlarını devam ettiren Sarıkeçilili çocuklar proje kapsamında ilk defa tenis ve yüzme gibi alanlarda eğitim aldı. Tenis eğitimine katılan Aydıncık Ortaokulu öğrencisi Oğuzhan Altuner ilk defa tenis eğitimi aldığını ve çok mutlu olduğunu ifade ederek, “bizlere bu imkanı sağladığı için Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a çok teşekkür ederim” dedi.

Esenpınar Ortaokulu öğrencisi Ayşenur Metik ise derslerinde başarılı olduğu için projeye dahil edildiğini belirterek “Bu programa katıldığım için çok mutluyum.Önümüzdeki yıl bu projede yer almak için derslerime daha fazla çalışacağım ve bu projede tekrar yer alacağım” dedi.

Proje kapsamında başarılı 30 öğrenci Davranış Kuralları, Obezite ve Ergenlik Eğitimi, Madde Bağımlılığına Hayır, Eğitim Zaman Planlaması’ gibi birçok eğitim programına katılacak. 

erdemli ajans mersin büyükşehir belediyesi sarıkeçililer
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Erdemli Halk İrtibat Noktası Hizmette
Erdemli Halk İrtibat Noktası Hizmette
Damarlarındaki asil kanı kirletme
Damarlarındaki asil kanı kirletme
Uçgun, 'Basın Demokrasinin Vazgeçilmezidir'
Uçgun, 'Basın Demokrasinin Vazgeçilmezidir'
Kendileri Üretip Halkın Yoluna Seriyorlar
Kendileri Üretip Halkın Yoluna Seriyorlar