Yüzündeki Gülümseme Herşeye DeğerAdvert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıYüzündeki Gülümseme Herşeye Değer

Rümeysa Erdemli'de, Çok Mutlu, Sağlığına Kavuşacak

Yüzündeki Gülümseme Herşeye Değer
Bu içerik 3583 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Erdemli ilçesinde, 25 milyonda bir görülen “Moyamoya” hastalığına yakalanan ve doktorların acil ameliyat edilmesi gerektiği uyarısında bulunan 13 yaşındaki Rümeysa Cüce  Sağlık Bakanı Recep Akdağın sahip çıkması sonucu Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahisi Kliniğinde ameliyat olarak Erdemli'ye geri döndü.

Ameliyat sonrası 16 gün tedavi gören Rümeysa taburcu edilerek Erdemli’deki evlerine döndü. Rümeysa’yı Erdemli’de Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve komşuları çiçeklerle karşıladı.

Erdemli Turgut Özal Ortaokulu 7. Sınıfta okuyan Rümeysa Cüce, tedavisi sonrası daha iyi olduğu belirtirken  kendisini ziyaret eden belediye başkanı Mükerrem Tollu’ya sağladığı destekten dolayı teşekkür etti. Rümeysa ‘’Şimdi daha iyiyim’’ diye belirtti.

Hasta kızına sahip çıkarak Ankara’da başarılı bir ameliyat geçirmesini sağlayan  Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’a teşekkür eden baba Adem Cüce, ‘’Hastanede bizi çok iyi karşıladılar. Ameliyat sonrası 16 gün süren tedavi döneminde bize çok iyi baktılar. Hastanede sanki evimizdeymiş gibi muamele gördük. Büyük bir badire atlattık, Allah kimseye bu acıyı sıkıntıyı yaşatmasın. Kızım şimdi çok iyi, kızımın iyileşmesi için katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum sağ olsunlar’’ dedi.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ise yaptığı açıklamada, ‘’Kızımızın tedavisinin yapılarak geri dönmesi bizleri sevindirdi ve mutlu etti. Allah devletimizden razı olsun. Devletimizin güçlü kurumları kızımızın ameliyatını yaptırdı ve sağlığına kavuşmasını sağladı. Güçlü ve sosyal devlet olmanın gereği bu olsa gerek. Kızımızın tedavisi için 150 bin lira gibi ciddi bir rakam gerekiyordu. Devletimiz bunu karşıladı ve sağlığına kavuşmasına vesile oldu. Kızımız okuyacak ve kendisinin sağlığına kavuşmasını sağlayan devleti için çok çalışacağına yürekten inanıyorum ve geçmiş olsun diyorum’’ şeklinde konuştu.

 

erdemli ajans rümeysa mükerrem tollu
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Havalı Silahlar Türkiye Kupası yarışmaları sona erdi
Havalı Silahlar Türkiye Kupası yarışmaları sona erdi
Perşembe Günü Elektrik Kesintisi
Perşembe Günü Elektrik Kesintisi
Dinleyenler mest oldu
Dinleyenler mest oldu
Bir Ödülde Tiyatroculara!!
Bir Ödülde Tiyatroculara!!