Kaymakam Taştan, “Birlikte Hareket Edersek Tüm Sorunların Üstesinden Geliriz”Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıKaymakam Taştan, “Birlikte Hareket Edersek Tüm Sorunların Üstesinden Geliriz”

Erdemli ilçe Güvenlik Kurulu toplantısı Kaymakam Osman Taştan başkanlığında Öğretmen evinde yapıldı.

Kaymakam Taştan, “Birlikte Hareket Edersek Tüm Sorunların Üstesinden Geliriz”
Bu içerik 1856 kez okundu.

Toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Şevki Şevk, Emniyet Müdürü Ertuğrul Ekici, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Sercan Türedi, ilçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, daire amirleri ve  mahalle muhtarları katıldı.

Toplantıya başkanlık eden ilçe kaymakamı Osman Taştan, ‘’İlçe güvenlik kurulu ve genel sorunların çözümü’’ konulu toplantıların bundan sonra her ay  yapılacağını  ve sorunlara çözüm yolları aranacağını söyledi.

Bu toplantılarda dile getirilen problemlerin herkesin huzurunda ifade edildiği için de daha doğru karar verilmesine neden olduğunu belirten Taştan, ‘’Keşke daha önceleri problemlerin çözüm yollarının arandığı toplantılar yapabilseydik. Bundan sonra olası problemlerin çözümünü ortak akılla çözmek amacı ile bu toplantıları düzenliyoruz. Her konuda olduğu gibi problemlerin çözümünde de birliktelik oluşturduğumuzda çözemeyeceğimiz sorun kalmaz, bizler yeter ki ayrı baş çekmeyip birlikte hareket edelim. Tüm problemlerin üstesinden geliriz’’ dedi.

Millet ve ülke olarak ortadaki problemleri ortadan kaldırmak için uğraşıyoruz diyen Taştan, ‘’Problemleri tam da ortadan kaldırdık ve düzelttik dediğimiz anda bir bakıyoruz ki, sanki başka bir dünyaya adım atmışız gibi yeni problem ve sıkıntılarla karşılaşıyoruz. Türk milletinin ilerlemesini gelişmesini istemeyen eller önümüze setler çekiyor, sinsi kumpaslar kuruyor. Çocuk çizgi filmlerindeki gibi kötü karakterleri oynuyorlar bu oyunlara gelmeyelim, onların emellerine alet olmayalım’’ diye konuştu.

Komşuluk ilişkilerinden arkadaşlarla birlikte yapılan konuşmaların ses tonuna kadar dikkat etmeliyiz ifadesini kullanan Taştan,  ‘’Günümüz şartlarında güvenliğimizi de ticareti de komşuluğu da şekillendirmemiz lazım. Hepimiz biliyoruz ki, 15 Temmuz darbe kalkışması ile birlikte güvenlik polisin işi olmaktan çıktı. Herkes kendi mahallesinde ve sokağında  ne olup bittiğini izlemek, üzerinde kafa yormak, onunla ilgili alınacak tedbirlere katkıda bulunmak zorunda. Zorda kalan birinin elinden tutmak gerekir.  Yeter ki yaşamımızdaki sen ben kavgasına girmeden yaşayalım’’ vurgusunda bulundu.

erdemli ajans erdemli kaymakamlığı erdemli
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Erdemli Halk İrtibat Noktası Hizmette
Erdemli Halk İrtibat Noktası Hizmette
Damarlarındaki asil kanı kirletme
Damarlarındaki asil kanı kirletme
Uçgun, 'Basın Demokrasinin Vazgeçilmezidir'
Uçgun, 'Basın Demokrasinin Vazgeçilmezidir'
Kendileri Üretip Halkın Yoluna Seriyorlar
Kendileri Üretip Halkın Yoluna Seriyorlar