Erdemli’ye 20 trilyonluk TEDAŞ yatırımıAdvert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli’ye 20 trilyonluk TEDAŞ yatırımı

Kalkınma Bakanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Erdemli’ye tarihin en büyük elektrik iletim yenileme yatırımı yapıldığını söyledi.

Erdemli’ye 20 trilyonluk TEDAŞ yatırımı
Bu içerik 3976 kez okundu.

Bakan Elvan’ın geçtiğimiz gün Erdemli AK parti ziyaretinde yaptığı konuşmada, Erdemli ilçesine 10 trilyonu Alata bölgesi olmak üzere toplam 20 trilyon liralık tarihin en büyük TEDAŞ yatırımının yapıldığını belirtti.

Erdemlinin ilçe olduğu 1954 yılından bu yana geçen 62 yıldan bu yana ilk kez 20 trilyon liralık elektrik yatırımı yapıldığını vurgulayan Elvan,  ‘’Erdemlimizin emri olur. Özellikle son bir yıldır ilçe geneline 20 trilyon liralık yatırım yapıldı. Kızkalesi bölgesinde özellikle yaz aylarında meydana gelen sıkıntıyı gidermek için de 750 bin liralık ödenek gönderdik. O bölgede rahatlayacak, yatırımlar tamamlandığında Erdemlimiz ve köyleri de rahatlayacak.  Özellikle kent merkezindeki elektrik iletimi yer altına alınıyor bu belirli bir süre  sıkıntı verecek ancak tamamlandığında herkes rahatlayacak. Şehir merkezindeki örümcek ağına benzer elektrik telleri ve direkler artık sökülüyor ve bu direkler tarih oluyor. Elktrik yatırımı Erdemlimize hayırlı olsun. Biz laf değil icraat yapıyoruz’’ dedi. 

erdemli ajans elektrik bakan elvan
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Erdemli Halk İrtibat Noktası Hizmette
Erdemli Halk İrtibat Noktası Hizmette
Damarlarındaki asil kanı kirletme
Damarlarındaki asil kanı kirletme
Uçgun, 'Basın Demokrasinin Vazgeçilmezidir'
Uçgun, 'Basın Demokrasinin Vazgeçilmezidir'
Kendileri Üretip Halkın Yoluna Seriyorlar
Kendileri Üretip Halkın Yoluna Seriyorlar