Ormancılar Güvenli ÇalışacakAdvert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıOrmancılar Güvenli Çalışacak

Erdemli Orman İşletme Müdürlüğü, ormancılık faaliyetleri kapsamında üretimde verimlilik, kalitenin artırılması ve iş kazalarının önlenmesi amacıyla, Erdemli Merkez Şefliğine bağlı Çerçili-Kömürlük mevkiinde 2017 yılı programında bulunan 6 no'lu bölmede üretim ve iş güvenliği eğitimi gerçekleştirdi.

Ormancılar Güvenli Çalışacak
Bu içerik 1547 kez okundu.

Eğitime, Erdemli Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik, Mersin Orman Bölge Müdürlüğü İşletme Pazarlama Şube Müdürü Vekili Ali Dinçer. Erdemli Orman İşletme Şefleri, Orman Mühendisleri, Orman Muhafaza Memurları, üretimde görevli personelin yanı sıra, üretimde çalışan orman köylülerinin de katıldığı üretim konulu eğitim tatbikatı düzenlendi. Tatbikatta, üretimde verimliliği artırmak, standartlara uygunluk, kaliteli üretim, kesim teknikleri, boylama ve piyasa talepleri, ürün zayiatlarının en aza indirilmesi, iş ve işçi güvenliği konuları anlatıldı.

Yapılan uygulamalarla üretime konu edilen ağaçlar üzerinde kesme, soyma ve boylama teknikleri gösterildi. Tatbikatta piyasanın isteklerine göre standardizasyona da dikkat ederek kesilen ağaçtan en yüksek verimliliğin nasıl elde edileceği gösterildi.

Erdemli Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik eğitim de yaptığı konuşmada, “Ülkemizin odun hammaddesi ihtiyacının karşılanması amacıyla yapılan üretim çalışmalarında piyasa taleplerinin tamamının karşılandığını, sürdürülebilir ormancılığın esas alındığını, iş güvenliği tedbirlerine riayet edildiğini" dedi.

erdemli ajans orman iş güvenliği
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Erdemli Halk İrtibat Noktası Hizmette
Erdemli Halk İrtibat Noktası Hizmette
Damarlarındaki asil kanı kirletme
Damarlarındaki asil kanı kirletme
Uçgun, 'Basın Demokrasinin Vazgeçilmezidir'
Uçgun, 'Basın Demokrasinin Vazgeçilmezidir'
Kendileri Üretip Halkın Yoluna Seriyorlar
Kendileri Üretip Halkın Yoluna Seriyorlar