Ormancılar Güvenli ÇalışacakAdvert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıOrmancılar Güvenli Çalışacak

Erdemli Orman İşletme Müdürlüğü, ormancılık faaliyetleri kapsamında üretimde verimlilik, kalitenin artırılması ve iş kazalarının önlenmesi amacıyla, Erdemli Merkez Şefliğine bağlı Çerçili-Kömürlük mevkiinde 2017 yılı programında bulunan 6 no'lu bölmede üretim ve iş güvenliği eğitimi gerçekleştirdi.

Ormancılar Güvenli Çalışacak
Bu içerik 1202 kez okundu.

Eğitime, Erdemli Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik, Mersin Orman Bölge Müdürlüğü İşletme Pazarlama Şube Müdürü Vekili Ali Dinçer. Erdemli Orman İşletme Şefleri, Orman Mühendisleri, Orman Muhafaza Memurları, üretimde görevli personelin yanı sıra, üretimde çalışan orman köylülerinin de katıldığı üretim konulu eğitim tatbikatı düzenlendi. Tatbikatta, üretimde verimliliği artırmak, standartlara uygunluk, kaliteli üretim, kesim teknikleri, boylama ve piyasa talepleri, ürün zayiatlarının en aza indirilmesi, iş ve işçi güvenliği konuları anlatıldı.

Yapılan uygulamalarla üretime konu edilen ağaçlar üzerinde kesme, soyma ve boylama teknikleri gösterildi. Tatbikatta piyasanın isteklerine göre standardizasyona da dikkat ederek kesilen ağaçtan en yüksek verimliliğin nasıl elde edileceği gösterildi.

Erdemli Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik eğitim de yaptığı konuşmada, “Ülkemizin odun hammaddesi ihtiyacının karşılanması amacıyla yapılan üretim çalışmalarında piyasa taleplerinin tamamının karşılandığını, sürdürülebilir ormancılığın esas alındığını, iş güvenliği tedbirlerine riayet edildiğini" dedi.

erdemli ajans orman iş güvenliği
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Sanat Şehri Erdemli
Sanat Şehri Erdemli
Çocukların Karne ve Tatil Sevinci
Çocukların Karne ve Tatil Sevinci
Topçu,
Topçu, "Karneniz Hayırlı Olsun"
Mersin Büyükşehir E-Devlet'te
Mersin Büyükşehir E-Devlet'te