Afrikalı Ormancılar Erdemli'de
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıAfrikalı Ormancılar Erdemli'de

​Erdemli Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin, Afrika ve balkan ülkelerinden ormancılık eğitimi için ilçeye gelen ormancılara ev sahipliği yaptı.

Afrikalı Ormancılar Erdemli'de
Bu içerik 812 kez okundu.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı  Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından ortaklaşa yürütülen proje kapsamında Erdemli’ye gelen konuk ormancılara tarımsal çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Benin, Fildişi  Sahilleri, Gabon, Gambiya, Gana, Gine, Güney Afrika Cumhuriyeti, Kamerun, Kenya, Demokratik Kongo Cumhuriyeti  (Zaira), Kongo Cumhuriyeti, Madagaskar, Mauritus, Mozambik, Namibya, Orta Afrika Cumhuriyeti, Ruanda, Svaziland, Tanzanya, Togo, Uganda, Zambiya, Zimbabve gibi 23 ülkeden 46 kişi katıldı.

Eğitim Programının ilk bölümü Konya da ikici bölümü ise Erdemli Orman İşletme Müdürlüğünce Tömük, Sıraç, Hacıalanı Sedir ağaçları dikim sahaları rehabilitasyon alanları ve gölet gezileri yapıldı.

Kayacı Mahallesine de gidildi. Burada Erdemli Ziraat Odası Başkanlığınca Sera sulamalarında kullanılan Hakyemez havuzları, Seralar, yetiştirilen ürünler ve Tarla İmarı görsel olarak gösterildi. Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin tarafından bölgede yapılan tarımsal faaliyetler hakkında bilgiler verildi.

Eğitim Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsünde devam etti. Afrikalı Misafirlere Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde Ziraat Odası Başkanı tarafından ilçe  tarımı ve oda faaliyetleri hakkında sunum yapıldı. Toplantıya katılan Misafirlere Oda Başkanlığınca Erdemlinin simgesi olan limon, çeşitli hediyeler verildi. 

erdemli ajans erdemli ziraat odası rasim şahin afrikalı ormancılar erdemli erdemli haber
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Alibeyli Sokakları Parkeyle Donatılıyor
Alibeyli Sokakları Parkeyle Donatılıyor
MTSO Başkanı Kızıltan ‘Temkinli’ Olmalıyız
MTSO Başkanı Kızıltan ‘Temkinli’ Olmalıyız
Tömük’te Sıcak Asfalt Sevinci
Tömük’te Sıcak Asfalt Sevinci
Yaptığı Projeyle Annesine Sigarayı Bıraktırdı
Yaptığı Projeyle Annesine Sigarayı Bıraktırdı