Erdemli'de Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli'de Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Erdemli’de, 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem milletvekili genel seçimleri ile ilgili seçim güvenliği toplantısı yapıldı.

Erdemli'de Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı
Bu içerik 778 kez okundu.

Erdemli Kaymakamı Avni Kula başkanlığındaki toplantıda ilçe genelinde huzur ve güven içerisinde yapılması amacıyla Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığının hazırladığı oy verme günü alınacak emniyet tedbirleri konulu toplantı düzenlendi.

Özellikle, seçim öncesi ve oy torbalarının ilçe seçim kuruluna güvenlik içinde intikal etmesini sağlamak amacıyla yapılması ve uyulması gereken kurallarla birlikte güzergahların planlanarak güvenlik birimlerinin gözetim ve denetimi altında intikallerinin sağlanması, seçim sonuçlarına göre toplanması muhtemel kitlelerin bir araya gelebilecekleri yerler önceden tespit edilerek tedbir planlamasının yapılması gibi konular ele alındı.

Toplantı da; seçim bürolarının açılma şartları, seçime kadar olan süre zarfında yapılacak propaganda ve şartları, uyulması gereken kurallar konuşuldu.

Kaymakam Avni Kula yaptığı açıklamada; "Oy verme gününe kadar kanunda belirlenen yerle dışında siyasi ilan reklam içeren afiş, poster, pankart veya parti bayrağı  gibi malzemelerin asılması, yapıştırılması veya teşhiri yasaklanmıştır. Belirtilen bu yasaklarla ilgili işlem yapma yetkisi 30 Nisan 2018 pazartesi gününden 24 Mayıs 2018 Cuma gününe kadar olan süre zarfında mülki amirlere, geriye kalan son 30 gün ise ilçe seçim kurullarına aittir.

Enerji arzının sürekliliği konusunda hassasiyet gözetilerek gerekli personel arttırımı yapılacaktır. Oy verme işlemi başlayacağı 06.00 dan gece saat:24.00 a kadar her ne suretle olursa olsun alkollü içki satılması, içkili yerlerde ve umumi mahallelerde her çeşit alkollü içki verilmesi ve içilmesi yasağı ile ilgili olarak 298 sayılı kanunun 79. Maddesi titizlikle uygulanacaktır. Seçim güvenliğini sağlamak amacıyla kolluk güvenlikleri haricinde  hiç kimse  oy kullanılacak binaya silahla girmesi yasaktır" dedi.

Kayamakam Kula, kazasız belasız bir seçim geçmesi temennisini sözlerine ekledi.

Kaymakamlık makam odasında düzenlenen toplantıya Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Şavaş Cingöz ve Basın mensupları katıldı.

erdemli ajans seçim 2018 erdemli kaymakamlığı avni kula seçim erdemli
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Alibeyli Sokakları Parkeyle Donatılıyor
Alibeyli Sokakları Parkeyle Donatılıyor
MTSO Başkanı Kızıltan ‘Temkinli’ Olmalıyız
MTSO Başkanı Kızıltan ‘Temkinli’ Olmalıyız
Tömük’te Sıcak Asfalt Sevinci
Tömük’te Sıcak Asfalt Sevinci
Yaptığı Projeyle Annesine Sigarayı Bıraktırdı
Yaptığı Projeyle Annesine Sigarayı Bıraktırdı