Başkan Hidayet Oğuz A. Adayı Oldu
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBaşkan Hidayet Oğuz A. Adayı Oldu

CHP Erdemli İlçe Başkanlığından 27. Dönem Mersin Milletvekili olmak için istifa eden Hidayet Oğuz Aday Adaylığı açıklamasını İlçe Teşkilatında yaptı

Başkan Hidayet Oğuz A. Adayı Oldu
Bu içerik 2164 kez okundu.

Kendisinin bir hizmet adamı olduğunun altını çizerek Aday Adaylığı başvurusu yaptığını belirten Başkan Hidayet Oğuz Kimdir?

"CHP Mersin Milletvekili Aday Adayı Hidayet Oğuz; 15 Ocak 1962 yılında Mersin Erdemli ilçesinin Limonlu kasabasında dünyaya gelmiştir.

 İlköğrenimini Limonlu ilköğretim okulunda tamamladıktan sonra ortaöğretim eğitimini Erdemli İmam Hatip Lisesinde tamamlamış olup Lise eğitimini Mersin Gazi Lisesinde tamamlamıştır.

1988 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İktisat Bölümünü bitirmiştir. Aynı yıl içerisinde askerliğini Ağrı Doğubayazıt ilçesinde askerliğini tamamlamıştır. Erdemli de Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Bürosunu açarak iş hayatına başlamıştır ve hala devam etmektedir.

Siyaset hayatına 1988 yılında Limonlu Belde Başkanlığı ile başlamıştır. 1992-1994 yılları arasında CHP Erdemli İlçe Saymanlığı yapmıştır.  1994 yılında ve 1999 yılında Limonlu Belediye Başkan Adaylığı yapmıştır. 1995-2004 yılları arasında ise CHP ilçe başkanlığı yapmıştır.

2004-2011 yıllarında parti ile ilişiği kesilmiş olup 2011 yılında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkan olması ile tekrar parti bünyesine girmiştir. 2012 yılında yapılan İlçe Genel Kongresi’nde yeniden İlçe Başkanı seçilmiştir. 26 Nisan 2018 tarihinde Milletvekili Aday Adaylığı için İlçe başkanlığından istifa etmiştir"

erdemli ajans chp erdemli hidayet oğuz erdemli erdemli haber seçim
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Alibeyli Sokakları Parkeyle Donatılıyor
Alibeyli Sokakları Parkeyle Donatılıyor
MTSO Başkanı Kızıltan ‘Temkinli’ Olmalıyız
MTSO Başkanı Kızıltan ‘Temkinli’ Olmalıyız
Tömük’te Sıcak Asfalt Sevinci
Tömük’te Sıcak Asfalt Sevinci
Yaptığı Projeyle Annesine Sigarayı Bıraktırdı
Yaptığı Projeyle Annesine Sigarayı Bıraktırdı