Keşke Çocuk Olsaydım
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıKeşke Çocuk Olsaydım

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Oyuncağımı Üretiyorum Yeteneğimi Keşfediyorum” projesi sona erdi.

Keşke Çocuk Olsaydım
Bu içerik 500 kez okundu.

Erdemli belediyesi Sahil Bandı Dr. Devlet Bahçeli Meydanında Projeye katılan okullardan 550 anasınıfı öğrencisi ve velileri, meslek lisesi öğrencileri, okullardaki koordinatör öğretmenler ve idareciler olmak üzere toplam  bin 300 kişinin katıldığı etkinlik düzenlendi.

Festival havasında başlayan etkinlik öğrenci ve velilerinin atık malzemelerle yaptığı oyuncaklar renk cümbüşü eşliğinde sergilendi, oyuncaklar oyuna dönüştürülerek katılımcı ve misafirlerin oynamasına fırsat sağlandı.

Yöresel oyun stantları oluşturularak unutulmaya yüz tutmuş oyunlar çocuklara oynatılarak geçmişten günümüze kültür köprüsü oluşması sağlandı. Çocuklar ve aileleri el ele tutuşarak birlikte oyunlar oynadılar. Anasınıfı öğrencileri aileleriyle birlikte atık malzemelerden hazırladıkları kıyafet defilesi ise büyük ilgi gördü.

Ertuğrul Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve onların velileriyle hazırlanan 45 metrelik Türk Bayrağı İstiklal Marşı eşliğinde açıldı. Tüm veli, öğrenci ve misafirlerin katılımıyla bayrağın gölgesinde bayrak yürüyüşü gerçekleştirildi.

Katılımcılara belgelerinin dağıtılmasının ardından çocukların aileleriyle birlikte uçurtma uçururdu. Çocuklar felekten bir gün yaşarken yer ve gökyüzü renklere boyandı. Minik öğrencilerin etkinlik esnasındaki yüzlerine yansıyan mutluluk insanın yeniden çocuk olası geliyor ve ‘keşke çocuk olsaydım’ dedirtiyor.

erdemli ajans erdemli milli eğitim oyuncağımı üretiyorum erdemli erdemli haber
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Alibeyli Sokakları Parkeyle Donatılıyor
Alibeyli Sokakları Parkeyle Donatılıyor
MTSO Başkanı Kızıltan ‘Temkinli’ Olmalıyız
MTSO Başkanı Kızıltan ‘Temkinli’ Olmalıyız
Tömük’te Sıcak Asfalt Sevinci
Tömük’te Sıcak Asfalt Sevinci
Yaptığı Projeyle Annesine Sigarayı Bıraktırdı
Yaptığı Projeyle Annesine Sigarayı Bıraktırdı