Sağlıkçılardan yangın tatbikatıAdvert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıSağlıkçılardan yangın tatbikatı

Erdemli İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanlarına yangın tatbikatı yaptırıldı.

Sağlıkçılardan yangın tatbikatı
Bu içerik 1814 kez okundu.

Tatbikat öncesi Erdemli Belediyesi İş sağlığı ve Güvenliği Koordinatörü A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Hülya Civelek, Dr. Selim Mirza Loğlaroğlu ve Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Erdemli Grup Amiri Selçuk Polat tarafından sağlık çalışanları bilgilendirildi.

Erdemli İlçe Sağlık Merkezinin arka bahçesinde gerçekleşen yangın tatbikatına, çalışan sağlığı birim sorumlusu Yusuf Kürekçi, birim müdürleri ve personeller katıldı.

Erdemli İlçe Sağlık Müdürlüğü personellerine yönelik yangın tatbikatı, yangın anı ile sonrasında yapılması gerekenlerle ilgili eğitimler verdiklerini belirten Civelek; İş sağlığı ve güvenliği kanunu kapsamında binaların yangınlarda korunması hakkındaki yönetmelik uyarınca yapılan tatbikat öncesi katılımcılara teorik olarak bilgiler verildiğini belirtti.

Yangın tatbikatının başından sonuna kadar başarılı bir koordinasyon çalışmasıyla yürütüldüğünü ifade eden Civelek, “Bu tür tatbikatlar kendimizi geliştirmemizi, olası kazalarda nasıl hareket etmemiz gerektiğini, yeterliliğimizi ve kendimizi test etmemizi sağlıyor. Bu olayların olmasını kesinlikle istemeyiz ancak her ihtimali göz önünde bulundurmamız gerekir. Bizler mesai arkadaşlarımıza, bu tatbikatta bize destek veren itfaiye teşkilatımızın tüm çalışanlarına özverili çalışmaları nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.

Eğitimler de olabilecek muhtemel bir sağlık problemi içinde kurum hekimi Ali İhsan Atagül tarafından personeli uygulamalı olarak bilgilendirdi.

Tatbikatta yangın önleme, yangın söndürücü kullanma, yangına ilk ve sonrasında müdahale biçimleri hakkında bilgiler verildi. Personel tatbikatı hem teorik hem pratik olarak uyguladı.

erdemli ajans sağlıkçılar yangın tatbikatı
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Erdemli Halk İrtibat Noktası Hizmette
Erdemli Halk İrtibat Noktası Hizmette
Damarlarındaki asil kanı kirletme
Damarlarındaki asil kanı kirletme
Uçgun, 'Basın Demokrasinin Vazgeçilmezidir'
Uçgun, 'Basın Demokrasinin Vazgeçilmezidir'
Kendileri Üretip Halkın Yoluna Seriyorlar
Kendileri Üretip Halkın Yoluna Seriyorlar