Eller Duaya Mehmetçik İçin Kalktı
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıEller Duaya Mehmetçik İçin Kalktı

Erdemli Kahramanmaraşlılar Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yıl dönümü ve Afrin’de teröristlere yönelik operasyona giden Mehmetçiğin muzaffer dönmesi ve ‘’Zeytin Dalı’’ operasyonlarda şehit düşen Mehmetçiklerin ruhlarına, yaralılara ise acil şifalar dilemek üzere Kur’anı Kerim ve Mevlit proğramı düzenlendi.

Eller Duaya Mehmetçik İçin Kalktı
Bu içerik 869 kez okundu.

Erdemli Belediyesi Saim Göküş Parkı içindeki Şehitler Anıtı yanında kurulan çadırda dualar okundu, geleneksel hale gelen 100 kiloluk ciğer kavurması  ve tatlı ikramında bulunuldu.  

Saygı duruşu, İstiklal Marşının okunmasının ardından Kur’anı Kerim tilavetiyle başlayan programa Erdemli Kaymakamı Avni Kula, belediye başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, Cumhuriyet Savcısı Ökkeş Alparslan Karcı, AK Parti Erdemli ilçe başkan Yardımcısı Fatih Aktaş, Erdemli’de yaşayan Kahramanmaraşlılar, dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Programın açılışında konuşan dernek başkanı Ahmet Kılınç, 98 Yıl Önce 12 Şubat 1920 de vatan savunmasında tek yürek olan ve göstermiş olduğu mücadele sonucunda eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı ile tarihe geçen Kahramanmaraş'ın Kurtuluş mücadelesinin kahramanlarına ve aziz şehitlerimize Yüce Allah'tan rahmet diliyoruz.  Kahramanmaraş’lıların 12 Şubat Kurtuluş Bayramını en içten dileklerimle kutladığını söyledi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)’nın Suriye sınırındaki teröristlere yönelik yürüttüğü ‘’Zeytin Dalı’’ operasyonuna katılan Mehmetçiklere başarı dileyen Kılınç, operasyonda ülkenin bekası ve huzuru için şehit düşenlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar dilediğini kaydetti. Konuşmanın ardından ilçe müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu dua etti. Programa katılan davetlilere her yıl geleneksel hale getirilen 100 kiloluk ciğer kavurması  ikramı yapıldı.  

erdemli ajans erdemli kahramanmaraşlılar derneği afrin şehit
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Alibeyli Sokakları Parkeyle Donatılıyor
Alibeyli Sokakları Parkeyle Donatılıyor
MTSO Başkanı Kızıltan ‘Temkinli’ Olmalıyız
MTSO Başkanı Kızıltan ‘Temkinli’ Olmalıyız
Tömük’te Sıcak Asfalt Sevinci
Tömük’te Sıcak Asfalt Sevinci
Yaptığı Projeyle Annesine Sigarayı Bıraktırdı
Yaptığı Projeyle Annesine Sigarayı Bıraktırdı