Hacıalanı’nda Limon Depolarını Yolları AçıldıAdvert

Erdemli Firma & Şehir Rehberi

Erdemlide.com – Erdemli Parmağınızın Ucunda

HEMEN KAYIT OL

AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıHacıalanı’nda Limon Depolarını Yolları Açıldı

Hacıalanı Mahallesindeki limon depolarının kar yağışı nedeni ile kapalı olan yolları Erdemli Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından açıldı.

Hacıalanı’nda Limon Depolarını Yolları Açıldı
Bu içerik 1143 kez okundu.

Hacıalanı’ndaki soğuk hava depolarına 15 Şubattan itibaren limon sandıklarının konulabileceği bildirildi. Hacıalanı mahallesine ürün koyan üreticiler bu yıl kesimi yapılarak yatak limonların Hacıalanı Mahallesindeki soğuk hava depolarına 15 Şubat tarihinden itibaren konulabileceğini belirttiler.

Yoğun kar yağışı nedeni ile depo yollarının kapandığını belirten Üreticiler, "Yıllardır Erdemli ve yöresinde yetişen limonlar Ürgüp bölgesine götürülerek doğal soğuk hava depolarına konulmaktaydı. Ancak rakım olarak aynı seviyedeki  yani 2 bin rakımdaki Hacıalanı yaylasında da depolar yapılmaya başlanıldı. Vatandaşlarımız hem yaylalık ev yaparken diğer yandan da evin altını depo olarak kullanmaya başladı. Hacıalanı yaylasında depo sayısı yaklaşık 60’a ulaştı. Biz de ürettiğimiz limonu kendi depomuzda tutacağız ve yaz döneminde  değerlendireceğiz. Artık Ürgüp’e depoya  limon götürmeye gerek yok. Bizim depolarımız da sağlıklı. Depolarımızın yollarını açan Erdemli Belediyesi ekiplerine ve Başkanımız Mükerrem Tollu'ya teşekkür ediyoruz’’ dedi. 

erdemli ajans erdemli belediyesi mükerrem tollu hacıalanı limon deposu
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Gülnar'lılar Birleşiyor
Gülnar'lılar Birleşiyor
Erdemlispor Doludizgin
Erdemlispor Doludizgin
Yörük Çadırlarına Elektrik
Yörük Çadırlarına Elektrik
Erdemli'nin Hizmet Eri Tollu
Erdemli'nin Hizmet Eri Tollu