Veee Ders Zili Çaldı
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıVeee Ders Zili Çaldı

Erdemli'de 15 tatili bitiren 29 bin 459 öğrenci bugün dersbaşı yaptı

Veee Ders Zili Çaldı
Bu içerik 1696 kez okundu.

2017-2018 eğitim-öğretim yılı 2. Döneminin başlaması sebebiyle Erdemli Akdeniz Anadolu Lisesinde tören yapıldı. Erdemli Akdeniz Anadolu Lisesi Müdürü Halit Çoban'ın evsahipliği yaptığı törene, Erdemli İlçe Kaymakamı Avni Kula, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Erdemli Erdemli Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü, Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

2. dönemin başlangıcı töreninde konuşan Erdemli Kaymakamı Avni Kula şunları söyledi; “2017-2018 eğitim öğretim yılı ikinci dönem başı itibari ile okullarımızdaki 1211 derslikte, 1969 öğretmenimiz ile birlikte, okul öncesi eğitimde1863 öğrenci, ilkokullarda 9340, ortaokullarda 9742, ortaöğretimde ise 8514 öğrenci olmak üzeri toplam 29459 öğrencimiz ile 2017- 2018 eğitim öğretim yılının ikinci dönemine başlamanın coşku ve heyecanını duyuyoruz.

Okullarımızın amacı bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşa bilen, teknolojiyi üretebilen ve bunları insanlığın yararına kullanabilen dinamik, özgüvenli nesiller yetiştirmektir. Geleceği kuracak olan yeni nesillere hakları olan daha kaliteli eğitim imkanlarını sağlamanın yollarını bulmak, milli birlik ve beraberlik duygularını güçlendirerek, ülkemizi çağdaş bir uygarlığın önemli bir unsuru haline getirmek için, eğitimde kaliteyi arttırmak, eğitimciler olarak hepimizin birinci meselesi olmalıdır.” dedi.

Sözlerine şu şekilde devam eden Kula öğrencilere; ”Okul hayatınız boyunca pek çok şey öğreneceksiniz. Ama önemli olan sadece öğrenmek değildir. Öğrendiklerinizi hayata geçirmek ve onu davranış haline getirmektir. Çünkü davranış haline gelmeyen bilgi anlam kazanmamış demektir. Hedefleriniz, yapmak istedikleriniz çok güzel ve büyük işler olsun. Faydasız bilgi ve boş geçen vakit zarardan başka bir şey değildir. Tek bir şeye ihtiyacımız vardır o da çalışkan olmaktır.

Bu duygu ve düşünceleri, eğitim-öğretim yılının ikinci döneminin tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize, eğitim çalışanlarımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diler, saygılarımı sunarım.” dedi.

Daha sonra Erdemli İlçe Kaymakamı Avni Kula, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Erdemli Akdeniz Anadolu Lisesi Müdürü Halit Çoban, Erdemli Emniyet müdürü Ahmet Şahingözlü; Öğrenci velileri, idareciler ve öğretmenlerle okul güvenliği , uyuşturucu, trafik, servisler ve asayiş  ve eğitimle ilgili toplantı yapılıp görüş ve öneriler alındı. Sınıfları dolaşarak öğrenciler ile birebir diyalog kurdular. Öğrencilerin şikâyet ve isteklerini dinlediler.

erdemli ajans milli eğitim 15 tatil 2. dönem erdemli ilçe milli eğitim müdürlüğü
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Alibeyli Sokakları Parkeyle Donatılıyor
Alibeyli Sokakları Parkeyle Donatılıyor
MTSO Başkanı Kızıltan ‘Temkinli’ Olmalıyız
MTSO Başkanı Kızıltan ‘Temkinli’ Olmalıyız
Tömük’te Sıcak Asfalt Sevinci
Tömük’te Sıcak Asfalt Sevinci
Yaptığı Projeyle Annesine Sigarayı Bıraktırdı
Yaptığı Projeyle Annesine Sigarayı Bıraktırdı