Erdemli'nin En Büyük Camii Yapımı Devam Ediyor
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli'nin En Büyük Camii Yapımı Devam Ediyor

Kaymakam Kula Koyuncu Merkez Camii İnşaatını İnceledi

Erdemli'nin En Büyük Camii Yapımı Devam Ediyor
Bu içerik 1719 kez okundu.

Erdemli Kaymakamı Avni Kula, beraberinde ilçe müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu ile birlikte Koyuncu Yeni Merkez Cami inşaatında incelemelerde bulunarak dernek başkanı Habib Gürgah ve yönetim kurulu üyelerinden bilgi aldı.

Camii inşaatını gezen kaymakam Kula, ‘’İlçenin en büyük camii özelliğini taşıyacak olan Koyuncu Merkez Caminin yapılmasında emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Tamamlandığında muhteşem bir eser ortaya çıkacak. Kaymakamlık olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmeye hazırız’’ dedi.

Koyuncu Merkez Camii Derneği başkanı Habib Gürgah kaymakam Kula ve beraberindeki heyete bilgi Verdi. Gürgah, camii inşaatının yüzde 85’inin tamamlandığını en kısa zamanda 4’üncü minaresinin de tamamlanacağını belirterek şu bilgileri verdi:

‘’Camimiz Koyuncu, Akdeniz ve Yüksek Mahalle üçgeninde bulunmaktadır ve 4 dönüm arazi üzerine 900 metre üzerine  3 katlı olarak yapılmaktadır.  Camimizin 4 minaresi bulunacak ve minarenin bir tanesinde engelli asansörü olacak ve 3 bin 100 metre kare alanı sosyal donatı ve yeşil alana sahip olacak ve Erdemliye yakışan güzel bir ibadethane olacak.

Caminin zemin katında 800 metrelik seminer ve toplantı salonu mevcut, birinci katta 900 metre karelik namazgah, ikinci katta 600 metrekare makfel, 4 adet minare, yedi adet son cemaat yeri kubbesi ve dört adet köşe kubbesi bulunuyor tüm bunlar tamamlanmış durumda. Camimizin bir an evvel hizmete girebilmesi için halkımızın bizleri maddi ve manevi konuda yalnız bırakmayacaklarına inanıyoruz.’’

erdemli ajans erdemli koyuncu camii habib gürgah erdemli kaymakamı avni kula
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Alibeyli Sokakları Parkeyle Donatılıyor
Alibeyli Sokakları Parkeyle Donatılıyor
MTSO Başkanı Kızıltan ‘Temkinli’ Olmalıyız
MTSO Başkanı Kızıltan ‘Temkinli’ Olmalıyız
Tömük’te Sıcak Asfalt Sevinci
Tömük’te Sıcak Asfalt Sevinci
Yaptığı Projeyle Annesine Sigarayı Bıraktırdı
Yaptığı Projeyle Annesine Sigarayı Bıraktırdı