Erdemli'den Dünyaya örnek proje
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli'den Dünyaya örnek proje

Limon Çiçeğiyle On Numara Erdemli Hizmet, Nerede İnsan, Orada Erdemli Belediyesi Hizmeti

Erdemli'den Dünyaya örnek proje
Bu içerik 2444 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Erdemli'nin başarılı Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ilçedeki yaşlı yatalak ve engelli vatandaşları evlerinde ziyaret ederek hasta yatağı, akülü araç hediye etti. Erdemli Belediyesi olarak yaptıkları her türlü hizmette engelli ve yaşlı vatandaşları asla ihmal etmediklerini ve onlarını düşünerek uygulamalar yaptıklarını kaydeden Başkan Tollu, gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalışarak onların her türlü sorunlarına çözüm getirmeye çalıştıklarını söyledi. Maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara belediyece ihtiyaçları olan tekerlekli sandalye, akülü engelli aracı, hasta yatağı, market ihtiyacı ve benzeri yardımlarda bulunduklarını ifade eden Tollu, “onlara hizmet etmek bizim en asli görevlerimizdendir” dedi.

Erdemli Belediyesi’nin tüm vatandaşların olduğu gibi yaşlıların ve engelli vatandaşlarında emrinde olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, yaşlıların rahatı için Erdemli Belediyesi’nin ne gerektiyse yaptığını belirtti. Belediye ile vatandaşları devamlı surette bir araya getirdiklerini dile getiren Tollu, “9 yıl boyunca onlar emretti; belediye hizmet etti” dedi. “Yaşlılarımız, bizim baş tacımız. En büyük hürmeti hak ediyorlar. Onlar emretsin biz yapalım. Onlar ne derse o olur” diyen Tollu, hizmetin de hürmetin de en iyisine yaşlıların layık olduğunu dile getirdi.

BELEDİYE OLARAK NERDE İNSAN, ORDA HİZMET

Yaşlıları ayda en az 3 kez ziyaret ederek tepeden tırnağa tüm ihtiyaçlarını karşılayıp, yatalak hastalara elektrikli hasta yatağı, bedensel engelli vatandaşlara da akülü araç ile engelli tekerlekli sandalye verdiklerini ifade eden Tollu, ‘’Belediye olarak nerde insan, orda hizmet düsturu ile hareket ediyoruz. 7’den 70’e insanların doğumundan ölümüne kadar hizmet etmenin gayreti içerisindeyiz. Yaptığımız tüm hizmetler insanların yaşam kalitesini arttırmak ve kimsesiz bırakmamaktır. Vatandaşların ‘benim belediyem 7/24 yanımda olur’ diyebilmesi için çaba göstermekteyiz.’’ diye konuştu.

TOPLUMUN HER EKSİMİNE EŞİT HİZMET

Toplumun her kesimine eşit ve kaliteli hizmet sunmak için çalıştıklarını söyleyen Başkan Tollu, her türlü ihtiyaç sahibine ulaştıklarını ve onların hayatını kolaylaştırmak için çaba sarf ettiklerini kaydetti. Erdemli’de yaşayan vatandaşların yaşam kalitesini arttırabilmek için 7/24 çalıştıklarını belirten Tollu sözlerini şöyle sürdürdü: “Bölgede ilk defa belediyemiz bünyesinde oluşturduğumuz Limon Çiçeği projemizle Erdemli sınırları içerisinde yaşayan engelli, yaşlı, hasta, muhtaç, afetzede vatandaşlarımızın yardımına koşuyoruz. Onların her türlü ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Erdemli Belediyesi ailesi olarak toplumun her kesiminin huzuru ve rahatı için büyük bir gayret sarf ediyoruz.’’

Erdemli Belediyesi’nin yaptığı hizmetleri her zaman takdirle karşıladıklarını söyleyen vatandaşlar, Erdemli Belediyesi’ne ve Başkan Tollu’ya teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar dilediler.

Gazete Manşetleri
BURÇLAR
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
Advert
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE
KURBAN BAYRAMI GAZETESİ
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Alibeyli Sokakları Parkeyle Donatılıyor
Alibeyli Sokakları Parkeyle Donatılıyor
MTSO Başkanı Kızıltan ‘Temkinli’ Olmalıyız
MTSO Başkanı Kızıltan ‘Temkinli’ Olmalıyız
Tömük’te Sıcak Asfalt Sevinci
Tömük’te Sıcak Asfalt Sevinci
Yaptığı Projeyle Annesine Sigarayı Bıraktırdı
Yaptığı Projeyle Annesine Sigarayı Bıraktırdı