Meski Alata'da Kanalizasyon sorununu çözdüAdvert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıMeski Alata'da Kanalizasyon sorununu çözdü

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Erdemli ilçesinin Alata Mahallesinde yıllardır süren kanalizasyon sorunu çözüme kavuşturuldu.

Meski Alata'da Kanalizasyon sorununu çözdü
Bu içerik 1699 kez okundu.

MESKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Erdemli İlçesi Alata Mahallesi Lise  Kavşağı D-400 karayolu kenarında  bulunan 3 binaya  ait kanalizasyon sorunu giderildi. Binaların kanalizasyon hattının olmayışı, binaların kanalizasyonlarının binaların  bodrum katlarında  birikmesi nedeniyle oluşan kötü koku ve çevre kirliliğinden rahatsız olan mahalle sakinlerinin talebi üzerine, MESKİ Erdemli Şubesine bağlı ekiplerimiz tarafından Kanalizasyon hattı döşeme çalışması gerçekleştirerek mahallenin kanalizasyon sorunu çözüme kavuşturuldu. Karayolları Genel Müdürlüğünün yanı sıra, Türk Telekom Aş., Tedaş ve  Emniyet Müdürlüğünden gerekli izinler alınarak ve koordineli bir çalışma yürütülerek kanalizasyon hattı çalışması ile mahallede oturan vatandaşların mağduriyeti giderilmiştir” denildi.

Erdemli ilçesine bağlı Alata  Mahallesinin kanalizasyon sorunu için şuana kadar bir çözüm bulunamamıştı. Mahalle sakinleri konuyu MESKİ Yetkililerine ilettiklerini belirterek, “Sağolsun bizleri kırmadılar ve yılların kanayan yarası olan sorunumuzu çözdüler. Mahalle sakinleri olarak sinek ve kötü kokulardan rahatsızdık, atık sular mahallemizi tehdit ediyordu. Yıllardan beridir süren bir sorundu, bu sorun sürekli gündeme geliyordu ancak bir türlü aşılamıyordu. Bu güne kısmet oldu. Sorunun çözülmesinde emeği geçen başta Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz ve MESKİ Yetkililerine teşekkür ediyoruz” dediler.

erdemli ajans meski erdemli alata kanalizasyon
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Erdemli Halk İrtibat Noktası Hizmette
Erdemli Halk İrtibat Noktası Hizmette
Damarlarındaki asil kanı kirletme
Damarlarındaki asil kanı kirletme
Uçgun, 'Basın Demokrasinin Vazgeçilmezidir'
Uçgun, 'Basın Demokrasinin Vazgeçilmezidir'
Kendileri Üretip Halkın Yoluna Seriyorlar
Kendileri Üretip Halkın Yoluna Seriyorlar