Bu Akşam Bu etkinlik kaçmazAdvert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBu Akşam Bu etkinlik kaçmaz

Erdemli Tügva Temsilciliği Liseler Arası 40 şair 40 şiir Yarışma Etkinliği

Bu Akşam Bu etkinlik kaçmaz
Bu içerik 698 kez okundu.

Erdemli Tügva Temsilciliği Erdemli’de kurulduğu günden  beri biri birinden güzel etkinlikler yapmaktadır. Özellikle öğrenci odaklı faaliyetlerin yapıldığı Türkiye Geçlik Vakfı’nda  gençlere milli ve manevi değerler verilmeye çalışılmaktadır. Temsilcilik olarak  şimdi de lise öğrencilerine yönelik olarak 40 şair 40 şiir yarışması düzenlenmektedir. Şairler ve şiirler Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen  şairler ve şiirlerdir. Dereceye giren ilk üç öğrenciye çeyrek altın verilecektir. Yarışma eleme usulüyle yapılacak olup final 13 ocak tarihinde (Bugün) saat 19.00'da Belediye Kültür Merkezi’nde olacaktır. Vatandaşlarımızı bu etkinliğimize bekliyoruz.

Erdemli Tügva Temsilciliği bu faaliyetlerini Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Mersin Valiliği protokollerine dayalı olarak yapmaktadır. Okullardaki iş ve işlemler de okullarda kurulan Medeniyet ve Düşünce Kulüpleri aracılığı ile yapılmaktadır.

40 Şair 40 Şiir Yarışması yapmamızın amacı :Öğrencilerimizin; okuyan, düşünen, yorumlayan, eleştiren, medeniyetimizin kültürel mirasını değerlendiren, dilimizin söz ve yazı varlığını geliştiren, zenginleştiren ve yaygınlaştıran; geleceğin kültür elçileri olmak için çaba harcayan, okumayı bir yaşam biçimi hâline getiren, arkadaşlarıyla kültürel zeminde yeni bağlar kuran bireyler olarak yetişmelerini sağlamak ve onların sosyal, kültürel, sanatsal, edebi ve meslekî gelişimlerine çok yönlü katkıda bulunmak; önemli şair ve yazarlarımızı tanımalarını sağlamak.

erdemli ajans tügva şiir yarışması erdemli kültür merkezi
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Başkan'ın Üçaylar Mesajı
Başkan'ın Üçaylar Mesajı
Limon diyarı muz diyarı oldu
Limon diyarı muz diyarı oldu
Başkanın Yabancı Misafirleri
Başkanın Yabancı Misafirleri
Bugün Geeelll
Bugün Geeelll