Çocuklar Kule park'ı çok sevdiAdvert

Erdemli Firma & Şehir Rehberi

Erdemlide.com – Erdemli Parmağınızın Ucunda

HEMEN KAYIT OL

AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıÇocuklar Kule park'ı çok sevdi

Erdemli Belediyesi çocukları sevindirmeye devam ediyor

Çocuklar Kule park'ı çok sevdi
Bu içerik 1780 kez okundu.

Erdemli Belediyesi, her mahalleye içinde oyun grupları ve spor aletleri bulunan en az bir park yapıyor. Daha önce sahilde şehrin ilk gemi parkının yaparak çocuklara armağan eden Erdemli Belediyesi, bu kez de Koyuncu Mahallesi’ne ‘kule park’ yaparak çocukları sevindirdi.

Gençlerin ve çocukların sağlıklı gelişimini sağlamak amacı ile başlatılan çalışmalar kapsamında Erdemli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından Erdemli’nin tüm mahallelerine çocuk oyun parkları ve spor aletleri yapılmaya devam ediliyor. Koyuncu Mahallesi’nde yeni yapılan kule parkta incelemelerde bulunan ve konuyla ilgili bir açıklama yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, bugüne kadar birçok yeniliğin kendileri tarafından vatandaşlara armağan edildiğini kaydetti.

HER MAHALLEYE PARK

Bugüne kadar ilçede oyun grubu ve park hizmetleri noktasında büyük bir rekora imza attıklarını dile getiren Belediye Başkanı Tollu, bu konuda son derece iddialı olduklarını ifade etti. ‘Parkı olmayan hiçbir mahalle kalmayacak’ sloganıyla yola çıkarak büyük aşamalar kaydettiklerini söyleyen Tollu, son olarak Koyuncu Mahallesi’ne kule park çocuk oyun grubu inşa ettiklerini dile getirdi. Erdemli tarihinde yakın bir zamana dek çocuklar için ne oyun ne de yeşil alan parkı olduğunu söyleyen Tollu, “çok az sayıda vardı fakat bütün çocuklar ulaşamıyordu. 2009 senesinde göreve gelir gelmez bu konuda bir hamle yaptık. 12 Mahallemiz vardı ve tamamında çocuklara oyun parkı armağan ettik. Daha sonra bütün okulların bahçelerine oyun grubu kurarak çocuklarımızı sevindirdik. 2014 yılında Mersin’de uygulamaya başlanan yeni büyükşehir yasasıyla birlikte mahalle sayımız 71 oldu. Bunlardan 49 tanesi köy. Bugüne kadar bu köylerimizde yaşayan çocuklarımız oyun parkları ile tanışmamıştı. Köylerimizin büyük kısmının bu sorununu çözdük. Şu an arkadaşlarımız eksiklerini tespit ettiği yerlerde çalışmalarını sürdürüyorlar. Çocuklarımızı sevindirmek adına farklı uygulamalara da imza atıyoruz bu konuyla ilgili. İşte kule park da bunlardan bir tanesi. Her şey çocuklarımız için” dedi.

OYUN GRUBU OLMAYAN MAHALLE KALMAYACAK

Bundan sonra da yeni oyun parklarının ve gruplarının yapılacağını belirten Tollu, birçok yerde sağlıklı yaşam anlayışı çerçevesinde bu parklara spor aletleri de konumlandırdıklarının altını çizdi. Erdemli’nin her mahallesi hiçbir ayrım yapılmadan aynı hizmeti almaya devam edecek’ diyen Tollu, açıklamasının sonunda bu hizmetlerin yerine getirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirtti ve bir kez daha hizmetlerin artarak devam edeceğini vurguladı.  

VATANDAŞLAR MEMNUN

Yapılan parkı çok beğendiklerini söyleyen ve emeği geçenlere teşekkür eden vatandaşlar, Erdemli Belediyesi’nin kendileri için her şeyin en iyisini yapacağına olan inançlarını dile getirdiler. Çocuklarının eğlenme ihtiyaçlarının bu park sayesinde giderileceğini öngören vatandaşlar, hizmetlerinden dolayı Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya teşekkür ettiler.

erdemli ajans erdemli belediyesi mükerrem tollu kule park koyuncu
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Gülnar'lılar Birleşiyor
Gülnar'lılar Birleşiyor
Erdemlispor Doludizgin
Erdemlispor Doludizgin
Yörük Çadırlarına Elektrik
Yörük Çadırlarına Elektrik
Erdemli'nin Hizmet Eri Tollu
Erdemli'nin Hizmet Eri Tollu