Erdemli'de Şiir YarışmasıAdvert

Erdemli Firma & Şehir Rehberi

Erdemlide.com – Erdemli Parmağınızın Ucunda

HEMEN KAYIT OL

AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıErdemli'de Şiir Yarışması

Erdemli Tügva Temsilciliği Liseler Arası 40 şair 40 şiir Yarışma Etkinliği

Erdemli'de Şiir Yarışması
Bu içerik 939 kez okundu.

Yarışmayla ilgili Tügva Erdemli Temsilciliğinden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi; "Erdemli Tügva Temsilciliği Erdemli’de kurulduğu günden  beri biri birinden güzel etkinlikler yapmaktadır. Özellikle öğrenci odaklı faaliyetlerin yapıldığı Türkiye Geçlik Vakfı’nda  gençlere milli ve manevi değerler verilmeye çalışılmaktadır. Temsilcilik olarak  şimdi de lise öğrencilerine yönelik olarak 40 şair 40 şiir yarışması düzenlenmektedir. Şairler ve şiirler Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen  şairler ve şiirlerdir. Dereceye giren ilk üç öğrenciye çeyrek altın verilecektir. Yarışma eleme usulüyle yapılacak olup final 13 ocak tarihinde Belediye Kültür Merkezi’nde olacaktır. Tüm öğrencilerimizi yarışmaya katılmaya davet ediyoruz. Katılmak isteyenler kulüp öğretmenleri ile irtibata geçebilirler.

Erdemli Tügva Temsilciliği bu faaliyetlerini Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Mersin Valiliği protokollerine dayalı olarak yapmaktadır. Okullardaki iş ve işlemler de okullarda kurulan Medeniyet ve Düşünce Kulüpleri aracılığı ile yapılmaktadır.

40 Şair 40 Şiir Yarışması yapmamızın amacı :Öğrencilerimizin; okuyan, düşünen, yorumlayan, eleştiren, medeniyetimizin kültürel mirasını değerlendiren, dilimizin söz ve yazı varlığını geliştiren, zenginleştiren ve yaygınlaştıran; geleceğin kültür elçileri olmak için çaba harcayan, okumayı bir yaşam biçimi hâline getiren, arkadaşlarıyla kültürel zeminde yeni bağlar kuran bireyler olarak yetişmelerini sağlamak ve onların sosyal, kültürel, sanatsal, edebi ve meslekî gelişimlerine çok yönlü katkıda bulunmak; önemli şair ve yazarlarımızı tanımalarını sağlamak"

erdemli ajans tügva şiir yarışması erdemli haber
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Haydi Erdemli!
Haydi Erdemli!
Sarıyer'li Bayanlardan Örnek Davranış
Sarıyer'li Bayanlardan Örnek Davranış
Üniversiteli Kızlar 500 fidan dikti
Üniversiteli Kızlar 500 fidan dikti
"Özelden Genele Hep El ele"