Satranç'ın Şampiyonları Belli Oldu
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıSatranç'ın Şampiyonları Belli Oldu

Erdemli Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu Erdemli Şubesince ortaklaşa düzenlenen Satranç Şampiyonasını sonuçlandı.

Satranç'ın Şampiyonları Belli Oldu
Bu içerik 1359 kez okundu.

10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen turnuvada dereceye girenlere Belediye Başkanı Mükerrem Tollu madalya ve kupalarını takdim etti.

10 Kasım Atatürk’ü anma programı çerçevesinde bu yıl Erdemli Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu Erdemli Temsilciliği ortak bir satranç turnuvası düzenledi. Yüzlerce öğrencinin katıldığı ve büyük ilgi gören turnuvada derece girenler belli oldu. Kupa töreninde konuşan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, amaçlarının satrancı Erdemli’de geliştirmek, önemini arttırmak olduğunu söyledi. “böylesine önemli bir beyin sporunun gelişime olan artıları ortada. Çocuklarımızın beyin gelişimleri için satranca ağırlık vereceğiz” diyen Belediye Başkanı Tollu, bu turnuvayı 10 Kasım Atatürk’ü anma programları kapsamına alarak anlamlandırdıklarının altını çizdi. Ülkenin akıl gücüne her zaman ihtiyaç duyduğunu kaydeden Tollu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Zeki toplumlar her zaman arzu edilen toplumlardır. Bir milletin zeka düzeyi i milletin her şeyi ile ilintilidir. Yani medeniyet seviyesi, gücü, demokrasi anlayışı, güzellikleri aklınıza gelebilecek her şey millet zekası ile orantılıdır. Bu anlamda Türk Milleti olarak oldukça şanslıyız. Bu zeka kabiliyetimizi her daim diri tutmalı, geliştirmeliyiz.

Bunun birçok yolu vardır elbet. Satranç da bunlardan bir tanesi ki dünya genelinde zeka ile ilintili en kabul gören, en geçerli beyin sporu tarih boyunca satranç olduğu bir hakikattır. Biz de elinizden geldiğince buna katkı sunmaya gayret ediyoruz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün milletin gelişmesine yönelik yaptığı inkılaplar ortadayken biz de onu anma programları çerçevesinde, onun da istediği yönde, çocuklarımızın zekâ gelişimine katkı sunmak amacıyla ve satrancı daha da yaygın hale getirmek için böyle bir turnuvaya imza attık. Atatürk'ün yolunda gitmek, onun izinde yürümek, onu anlamak; en iyi anma bu şekilde olur diye düşünüyorum. Ülkemizin gelişmesi için yeni nesillere her zaman ihtiyaç duyulduğunu hepimiz biliyoruz. Bu anlamda sevgili çocuklarımızın çok çalışmalarını istiyoruz. Ülkemiz, geleceğimiz onlara emanet. Bizler de çocuklarımız için ne gerekiyorsa yapacağız.”

Konuşmaların ardından Başkan Tollu, derece giren öğrencilere madalya ve kupalarını takdim etti.

erdemli ajans erdemli belediyesi satranç
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Alibeyli Sokakları Parkeyle Donatılıyor
Alibeyli Sokakları Parkeyle Donatılıyor
MTSO Başkanı Kızıltan ‘Temkinli’ Olmalıyız
MTSO Başkanı Kızıltan ‘Temkinli’ Olmalıyız
Tömük’te Sıcak Asfalt Sevinci
Tömük’te Sıcak Asfalt Sevinci
Yaptığı Projeyle Annesine Sigarayı Bıraktırdı
Yaptığı Projeyle Annesine Sigarayı Bıraktırdı