Emekli ikramiyelerini gecikmeden alıyorlarAdvert

Erdemli Firma & Şehir Rehberi

Erdemlide.com – Erdemli Parmağınızın Ucunda

HEMEN KAYIT OL

AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıEmekli ikramiyelerini gecikmeden alıyorlar

Erdemli Belediyesinden emekli olan işçilere ikramiyelerinin gecikme yaşamadan ödendiği açıklandı.

Emekli ikramiyelerini gecikmeden alıyorlar
Bu içerik 1433 kez okundu.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, belediyenin mali durumunu güçlendirdiklerini, dolayısıyla emekli olan işçilere zamanında ikramiyelerini öder duruma geldiklerini söyledi. Tollu, Erdemli Belediyesinin kendi dönemlerinde  çok güçlü bir belediye haline geldiğini vurguladı.

Erdemli Belediyesinin mali durumunun gün geçtikçe güçlendiği ve bunun da göstergesi olarak belediyeden emekli olan işçilere ödenen toplu ikramiye paralarının gecikme yaşanmadan hesaplarına yatırıldığı ifade edildi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, kendisinin de daha önce belediye çalışanı olması sebebiyle Erdemli Belediyesinin mali yapısını çok iyi bildiğini ve bu sayede belediyenin ekonomisini düzlüğe çıkardıklarını kaydetti. Erdemli Belediyesinin şu an hiçbir işçiye borcunun olmadığının altını çizen Belediye Başkanı Tollu, bir taraftan Erdemli’ye tarihinin en büyük hizmetlerini sunduklarını bir taraftan da belediye ekonomisini güçlendirdiklerini vurguladı. Belediyenin son derece başarılı bir şekilde yönetildiğini ifade eden Tollu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

KIDEM TAZMİNATLARI ESKİDEN EN AZ BİR YILDA ÖDENİRDİ

“Biz kentimizde 8 yıla aşkın süredir, kentimizin yaşanabilir bir hale gelmesiyle alakalı, insanlarımızın yaşadığı sokakta yaşadığı mahallede huzur içerisinde hayatlarını devam ettirmek adına çok değerli mesai arkadaşlarımız ile birlikte çok ciddi bir gayretin içerisindeyiz. Fakat bu gayreti gösteren bu performansı sergileyen çalışma arkadaşlarımızın karşısında kayıtsız kalmamak gerekiyor. Şu anda belediyemizde çalışan arkadaşlarımıza Erdemli Belediyesinin beş kuruş borcu yoktur. Ayrıca emekliliği dolmuş ve emekli olan işçilerimiz var. Eskiden ben Erdemli Belediyesinde çalışan olduğum için o yapıyı çok iyi biliyorum. Emekli olan arkadaşlarımız, kıdem tazminatlarını en az bir senede zor alırlardı. Biz şuanda emekli olan arkadaşlarımıza kıdem tazminatlarını tek seferde veriyoruz. Çünkü 25 yıllık emek çok ciddi bir durum. Bu gayreti gösteren işçilerimize karşı da vefa borcumuzu ödüyoruz ve ödemeye devam ediyoruz.”

İKRAMİYELERİMİZİ PEŞİN ALDIK

Erdemli Belediyesinin bu konuda çok büyük bir iş başardığı ifade edilirken, son zamanlarda emekli olan belediye çalışanları da konuyla ilgili şu açıklamaları yaptılar:

Mustafa Uğuz: “Erdemli Belediyesinde 1992-2015 yıları arasında 23 yıl hizmet etmiş bulunmaktayım. 2015 yılında emekli oldum. Emekli olduktan sonra maaşlarımız yattı, ikramiyelerimizi aldık. Sağ olsun başkanımız toplu emekli ikramiyelerimizi emekli olduktan sonra hemen ödedi.”

DİLEKÇEMDEN BİR GÜN SONRA HESABIMA PARAM YATMIŞ

Adnan Boy: “1992 yılında Erdemli Belediyesinde işe girdim. 25 yıl bir fiil Erdemli Belediyesinde çalıştım. 25 Yılımı doldurduğum için emeklilik talebinde bulundum. Başkanımız da uygun gördüler, emeklilik işlemlerimi yaptım. Dilekçemi verdim. Verdiğimin ertesi günü haberim bile yoktu, hesabıma emekli ikramiyem, yolluğum yatmış. Başkanımız hepsini yatırmış. Allah Razı olsun.

ESKİDEN BELEDİYEYLE MAHKEMELİK OLANLARI GÖRDÜK

Daha önceki yıllarda emekli olan arkadaşlarımız 12 ayda 20 ayda alan oldu ikramiyesini taksitle alıyorlardı. Hatta mahkemelik olan oldu. Tekrardan başkanımızdan Allah razı olsun.”

Bünyamin Ergün: “1993 yılında Limonlu Belediyesinde işe başladım. Büyükşehir yasası ile Erdemli Belediyesine geçiş yaptım. Emekli olur olmaz ikramiyemizi kesintisiz olarak aldım. Mükerrem Başkanımıza çok çok teşekkür ediyoruz.”

KAYNAKLAR ÇARÇUR EDİLMİYOR, TASARRUF EDİLİYOR, VERGİ KAYIPLARININ ÖNÜNE GEÇİLİYOR

Belediye yetkililerinden yapılan açıklamada ise Erdemli Belediyesinin mali gücünün her gecen gün güçlendiği, bir taraftan yatırımların ve hizmetlerin sürdüğü ifade edilirken bir taraftan da ekonomik güçlenme için tedbirler alındığı kaydedildi. Belediyenin kaynakları çarçur etmeden yerinde kullandığının altı çizilirken, aynı zamanda da izlenen tasarruf politikası ve vergi kayıplarının da önüne geçilmesi ile birlikte bu sonuca ulaşıldığı vurgulandı. 

erdemli ajans erdemli belediyesi mükerrem tollu erdemli haber
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Haydi Erdemli!
Haydi Erdemli!
Sarıyer'li Bayanlardan Örnek Davranış
Sarıyer'li Bayanlardan Örnek Davranış
Üniversiteli Kızlar 500 fidan dikti
Üniversiteli Kızlar 500 fidan dikti
"Özelden Genele Hep El ele"