Kaymakam Piyasaya KatıldıAdvert

Erdemli Firma & Şehir Rehberi

Erdemlide.com – Erdemli Parmağınızın Ucunda

HEMEN KAYIT OL

AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıKaymakam Piyasaya Katıldı

Kaymakam Kula’dan hal esnafına ziyaret

Kaymakam Piyasaya Katıldı
Bu içerik 1132 kez okundu.

Erdemli Kaymakamı Avni Kula, beraberinde Erdemli Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin ile birlikte Erdemli Yaş Meyve ve Sebze Hal esnaflarını ziyaret etti. Kaymakam Kula, Hal Müdürü Ali Coşar ile Hal Komisyoncular Derneği Başkanı Fazıl Koşar’dan bilgi aldı.

Dernek toplantı salonunda komisyoncular ve tüccarlarla bir araya gelen Kula, günlük yaş sebze meyve piyasasının kurulması toplantısına katıldı. Kaymakam Avni Kula  burada bir konuşma yaparak, "Ulu Önder Atatürk'ün değimi ile asıl baş tacımız sizlersiniz. Üretiminizin bol, bereketli  ve kazançlı olmasını diliyoruz. Erdemli bir anlamda dünyanın en bereketli topraklarına sahip bir yer. Erdemlinin üretime elverişli  inanılmaz bir iklimi var. Bu fırsatın en iyi şekilde değerlendirilmesi gerekiyor. Ben bir kez daha bol ve bereketli kazançlar diyorum" dedi.

Günlük piyasa kurulumuyla ilgili bilgi veren dernek başkanı Fazıl Koşar, "Her gün saat 10.00'da çiftçi, tüccar ve komisyoncu arkadaşlarımızın katılımıyla günlük piyasamızı oluşturuyor, fiyat belirliyoruz.  Çiftçinin, tüccarın ve esnafın mağdur olmaması amacıyla, bazen hararetli görüşmeler oluyor ama pazarlığımızı sağlam yapıyoruz. Her gün bir orta yolu bulmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Koşar, "Birkaç gün öncesine göre fiyatlarımız fena değildi. 2 lira civarında seyrediyordu. Yayla domateslerinin yatağa alınması dolayısıyla piyasada bir kırgınlık oluştu. Önümüzdeki günlerde fiyatların yeniden beklenen seviyeye geleceğine inanıyorum. Aralık ayından itibaren Rusya ve Ukrayna pazarının hızlanacağı inancındayız" ifadesini kullandı.

Erdemli Ziraat Odası Başkanı Rasim Şahin'de piyasanın Antalya, Mersin hali ve Adana'yı baz alarak kurduklarını belirterek, "Belirttiğimiz hallere yakın piyasa kuruyoruz. Piyasamız günlük kuruluyor ve bir orta yol bulunuyor" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından piyasa kurulumuna geçildi. Piyasa kurulumunun ardından Kaymakam Kula, dernek ve hal yönetimiyle birlikte hali gezdi.

erdemli ajans erdemli kaymakamlığı avni kula erdemli ziraat odası erdemli hali domates
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Pazartesi Yağışlı
Pazartesi Yağışlı
Saadet İlçe Teşkilatı Gazi Kardeşleri Ziyaret Etti
Saadet İlçe Teşkilatı Gazi Kardeşleri Ziyaret Etti
CHP'den Gaziye Ziyaret
CHP'den Gaziye Ziyaret
Başkan Tollu,
Başkan Tollu, "İşimiz de, gücümüz de Hizmet"