Saygıdeğer Öğretmenlerimizin Ellerinden ÖpüyoruzAdvert

Erdemli Firma & Şehir Rehberi

Erdemlide.com – Erdemli Parmağınızın Ucunda

HEMEN KAYIT OL

AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıSaygıdeğer Öğretmenlerimizin Ellerinden Öpüyoruz

Erdemli'de Öğretmenler Günü Kutlamaları

Saygıdeğer Öğretmenlerimizin Ellerinden Öpüyoruz
Bu içerik 860 kez okundu.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ilçemizde kutlama programları düzenlendi. Kutlama programının ilki Erdemli Belediyesi Sahil Parkı Dr. Devlet Bahçeli Meydanında ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin’in Atatürk Anıtı'na çelenk bırakmasıyla başladı.


İkinci tören 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleştirildi. Törenlere ilçe Kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü, AK Parti Erdemli ilçe başkan Yardımcısı Fatih Aktaş, MHP ilçe başkanı Bekir Özsu, STK temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, " Millet Mektepleri’nin açılışı ve Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Bugün tüm Öğretmenlerimizin unutulmadıklarını gösteren bir gündür.

Öğretmenlik, insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleğidir. Öğretmen, insanların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayan, yaşamları boyunca kendilerine gerekebilecek bilgileri kazanmalarına yardımcı olan gönül eridir.

Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir ideal gaye içinde millete ve memlekete hizmet mesleğidir. Toprak altına atılan bir tohumun, onlarca tohum verebilmesi için kendisini feda etmesi gibi bir öğretmende hayatını öğrencileri için adayabilendir, feda edendir.

Bir insanı kurtarmanın, bir âlemi kurtarmak kadar önemli olduğu çok iyi bilinmelidir. Çünkü iyi eğitilen bir insan huzurlu bir toplum ve mutlu bir gelecek demektir.Bu duygu ve düşüncelerimle; güzel ülkemizin aydınlık nesillerini yetiştirmek amacı ile çalışan siz değerli öğretmenlerimizin, öğretmenler gününü kutluyorum. Hepinize saygılarımı ve sevgililerimi sunuyorum’’ dedi.

Programda  emekli öğretmenler adına Ahmet Sait İslamoğlu'nun günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Erdemli Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin tertip ettiği programda Emekli olan öğretmenler plaket ve çiçek verildi. Bunun ardından 24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tertip edilen fotoğraf yarışmasında dereceye giren öğretmenlere hediyeleri verilirken jüri üyelerine de teşekkür belgesi verildi.

Programda protokol tarafından ilçe genelinde öğretmenlerin katıldığı voleybol ve tenis turnuvasında dereceye girenlere de ödülleri verildi.

Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin hazırladığı orotorya ile proğram sona ererken Erdemli Kaymakamı Avni Kula ve protokol mensupları Fotoğraf yarışmasında derece giren fotoğrafların sergisi gezildi.

erdemli ajans erdemli 24 kasım öğretmenler günü erdemli haber ilçe milli eğitim müdürlüğü
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Haydi Erdemli!
Haydi Erdemli!
Sarıyer'li Bayanlardan Örnek Davranış
Sarıyer'li Bayanlardan Örnek Davranış
Üniversiteli Kızlar 500 fidan dikti
Üniversiteli Kızlar 500 fidan dikti
"Özelden Genele Hep El ele"