Öğretmenler için 5 bin fidanAdvert

Erdemli Firma & Şehir Rehberi

Erdemlide.com – Erdemli Parmağınızın Ucunda

HEMEN KAYIT OL

AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıÖğretmenler için 5 bin fidan

Erdemli ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler günü kapsamında 5 bin fidan dikimi gerçekleştirildi.

Öğretmenler için 5 bin fidan
Bu içerik 1148 kez okundu.

Koyuncu Mahallesi Atış Poligonu mevkisinde bulunan ormanlık arazide gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğine Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Daire amirleri, Okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Fidan dikim etkinliği ile ilgili konuşan İlçe Kaymakamı Avni Kula, ‘’İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Orman İşletme Müdürlüğümüzün ortaklaşa düzenledikleri 24 Kasım Öğretmenler günü kapsamında fidan dikim etkinliğine katıldık. Ormanlarımızın korunması, işletilmesi, geliştirilmesi ve genişletilmesi çok önemlidir. İnsanlarımızda ağaç ve orman sevgisinin yaygınlaştırılması da önemlidir. Herkesin bir dikili ağacı olması ne kadar güzel bir olay. Şimdi fidanımızı diktik ve bir dikili ağacımız oldu’’ dedi.

Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik ise; 24 Kasım Öğretmenler günü kapsamında  özellikle kurum ve kuruluşlar, okullar, askeri birlikler ve öğrencilerin de katılımlarıyla önemli gün ve haftalarda fidan dikim faaliyetleri düzenlenmekte, hatıra ormanları oluşturulmakta, topluma emeği geçmiş, ormancılığa hizmet etmiş kişiler adına fidanlar dikilerek ağaçlandırma yapılmaktadır diye konuştu.

Kasım ayı içerisindeki önemli günlerden biri de Öğretmenler Günü’dür diyen Çelik, ‘’Öğretmenlerimiz, geleceğimizi şekillendiren, yetiştirdiği nesillerle geleceğimize yön veren kutsal bir meslek grubunun mensuplarıdır. Öğretmenlik; emek, fedakârlık, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir. Öğretmenlerimiz, aydınlık geleceğinin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin, çağdaş, demokratik, milli ve manevi değerlerimize bağlı yetiştirilmesinde en kutsal görevlerden birini yerine getirmektedirler.

Bu kapsamda Genel Müdürlük olarak, ağaç ve Orman sevgisinin yaygınlaştırılması maksadıyla, Eğitim camiamızın en önemli unsurlarından olan öğretmenlerimiz için 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde, öğretmenlerimizi hatırlamak ve her bir öğretmenimiz adına görev yaptığı

ilde 1 adet fidan dikmek suretiyle fidan dikim faaliyetleri gerçekleştirerek, yapılacak faaliyetle, Öğretmenler Günü için her bir ilimizde öğretmenlerimiz adına ormanlar oluşturulacaktır. Erdemli Orman İşletme Müdürlüğü olarak Erdemli ilçemizde 5.000 adet fidan toprakla buluşturduk’’ şeklinde konuştu. Fidan dikim etkinliğine katılan öğretmenler ve davetliler fidan dikmenin sevincini yaşadılar.

 

erdemli ajans öğretmenler için orman beşbin fidan erdemli haber erdemli milli eğitim müdürlüğü
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Haydi Erdemli!
Haydi Erdemli!
Sarıyer'li Bayanlardan Örnek Davranış
Sarıyer'li Bayanlardan Örnek Davranış
Üniversiteli Kızlar 500 fidan dikti
Üniversiteli Kızlar 500 fidan dikti
"Özelden Genele Hep El ele"