Başkan Yıldız, 'Eğitim Toplumun En Önemli Hayat Damarıdır'Advert

Erdemli Firma & Şehir Rehberi

Erdemlide.com – Erdemli Parmağınızın Ucunda

HEMEN KAYIT OL

AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıBaşkan Yıldız, 'Eğitim Toplumun En Önemli Hayat Damarıdır'

Saadet Partisi Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Yıldız'ın '24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Yıldız, 'Eğitim Toplumun En Önemli Hayat Damarıdır'
Bu içerik 767 kez okundu.

Yıldız yaptığı açıklamada şunları kaydetti; "Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" öğretisinin  mensubu bir birey olduğumuz için ne kadar şükretsek azdır. Medeniyetimizde eğitim öğretim faaliyetlerini ilmi, dini ve ahlâkî yönden ne zaman başarmışsak, dünyaya da hükmettik.

Ama ne yazık ki uzun bir süredir, eğitim öğretim faaliyetleri amacına uygun  yürütülememektedir. Âdeta eğitim öğretim faaliyetleri neticesinde 'eğitimsiz bir nesli nasıl yetiştiririz' gibi bir sistem içerisindeyiz, desek abartı olmaz.

Bu durum ülkemizde uzun süredir bu şekilde devam etmektedir. Bu konuda oluşan olumsuz faturayı sadece şu an iktidar partisine kesmek haksızlık olur . Fakat 15 yıldır sistemle ilgili dişe dokunur bir gelişme de kaydedilmemiştir.

Milli Eğitim bakanları ve sınav isimlerini değiştirerek bu konuda gelişme sağlanamayacağını artık yöneticilerimizin anlaması gerekmektedir.

Sistemle ilgili değişiklikleri gerçekleştirerek gerçekten milli bir eğitim  öğretimle ahlaklı, özgün, özgür, özgüvenli bireyler yetiştirebiliriz.

Bütün bu güzellikleri elbette öğretmenlerimiz vasıtası ile gerçekleştireceğiz. Daha önce öğretmenlerimizin sahip olduğu yetkiler  sorgulanmış ve budanmıştır. Bu seferde tam tersine yetkisiz hale  getirilerek yeni sorunlara yol açılmıştır. Aslında ikisinin bir ortasını bularak daha verimli hale getirebilirdik.   

Hiç kuşkusuz eğitim öğretim faaliyetini yürüten öğretmenlerimizin maaş artışları da enflasyondan arındırıldıktan sonra bir miktarla olmalıydı.

Öğretmenlerimize 3-5 puan zam verdikten sonra,öğretmenlerimizin tüketim ürünlerine % 30 ile 50 arasında zam yapılırsa eğitimcimiz elbette verimsiz olur.

Bu sadece öğretmenlerimiz için geçerli değil elbette. Bütün kamu çalışanları,işçi ve asgari ücretliler için geçerli bir durumdur. 

Ülkemizde bütün maaş artışları enflasyondan arındırıldıktan sonra olmazsa yanıltıcı olur.

Biz yetişkinler birbirimize karşı dürüst davranamazsak yeni nesillerimizden dürüstlüğü  ne hakla isteyebiliriz !  

Geçmiş dönemde ülkemizin başbakanlığını da yapmış rahmetli Prof. Dr. Necmeddin Erbakan  "Bir milletin asıl gücü tankı, topu ,tüfeği   değildir.İmanlı ve inançlı evlatlarıdır" demişti.

Bugün bu söz avrupanın ve emperyal güçlerin içinde bulunduğu handikabı gördükçe, daha da anlamlı hale gelmektedir.

Sözünü ettiğimiz evlatlarımızı öncelikle aileler  ve öğretmenlerimiz yetiştirecektir.

Bu vesile ile eğitim öğretim faaliyetlerini yürüterek , geleceğimizin teminatı çocuklarımızı  hayata hazırlayan, saygıdeğer öğretmenlerimizin

 '24 Kasım Öğretmenler Günü'nü tebrik eder  , vefat eden öğretmenlerimizi rahmetle anıyoruz".

erdemli ajans saadet partisi mehmet yıldız
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Haydi Erdemli!
Haydi Erdemli!
Sarıyer'li Bayanlardan Örnek Davranış
Sarıyer'li Bayanlardan Örnek Davranış
Üniversiteli Kızlar 500 fidan dikti
Üniversiteli Kızlar 500 fidan dikti
"Özelden Genele Hep El ele"