"Onlar Başardı, Sıra Sizde"
Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün Başlıkları"Onlar Başardı, Sıra Sizde"

Erdemli Anadolu Lisesi’nde büyük buluşma!

Bu içerik 2563 kez okundu.

Erdemli Anadolu Lisesi Rehberlik Servisi’nce Mesleki Rehberlik Etkinlikleri kapsamında yürütülmekte olan faaliyetlerden 'Onlar Başardı Sıra Sizde' temalı Panel Erdemli Anadolu Lisesi konferans  salonunda gerçekleştirildi.

Panele Okul Müdürü Celil Murat Çelik ve Okul Rehber Öğretmeni Mevlüt Çatal ile Okuldan mezun olan Çocuk Hastalıkları Hekimi Uzman Dr.Esra Coşar, Eczacı Fadime Özbek Yeşilova, Avukat Erol Bediz. Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretimi Bölümü Öğretim üyesi Halil Erdem Çocuk, Memduh Yılmaz Türkoğlu Orta Okulu Rehber Öğretmeni Güngör Yılmaz, Pınarbaşı Şehit Polis Bayram Göde Orta Okulu İngilizce Öğretmeni Alper Durma.  Hacı Halil Arpaç İlkokulu Sınıf Öğretmeni Elif Çatal, Memduh Yılmaz Türkoğlu Orta Okulu Türkçe Öğretmeni Hatice Baş Koca  ve 10. Sınıf öğrencileri katıldı.

Panelde konuşan okul müdürü Celil Murat Çelik, Erdemli Anadolu Lisesi’nin ilk mezunlarını verdiği 2000 yılından bu yana iş ve meslek hayatına sayısız değer kattığını, bunlardan bir kısmı ile öğrencilerimizin bir araya getirildiği bu etkinlik  ile  güzel bir etkileşim ortamı oluşturulduğunu, çeşitli Meslek grubuna ait Erdemli Anadolu Lisesi mezunlarının tecrübelerini paylaşarak gençlere iş ve meslek seçimi ile motivasyon konusunda çok önemli bir katkı sağladığını belirtti.

Okul Rehber Öğretmeni Mevlüt Çatal ise, son sınıf öğrencilerinin kendileri gibi bir dönem öğrenci olup mezuniyet sonrasında başarılı bir iş yaşamına adım atmış olan Erdemli Anadolu Lisesi mezunları ile buluşmalarının onlara iyi bir rol model oluşturduğunu belirtti.

Çatal, Bu vesileyle  program ile öğrencilerde “onlar başardıysa biz de başarabiliriz.” duygu ve isteğinin oluşmasına önemli bir katkı sağlandığını ifade etti.Açılış konuşmasının ardından katılımcı konuklar  tecrübe ve başarı hikayelerini öğrencilerle paylaştı. Soru cevap bölümü ile de öğrencilerden gelen sorular cevaplandırıldı

Program sonunda panele katılanlara Erdemli Anadolu Lisesi’ne yaptıkları katkı için teşekkür belgesi takdim edildi.

erdemli ajans erdemli anadolu lisesi mezunlar buluşması
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Alibeyli Sokakları Parkeyle Donatılıyor
Alibeyli Sokakları Parkeyle Donatılıyor
MTSO Başkanı Kızıltan ‘Temkinli’ Olmalıyız
MTSO Başkanı Kızıltan ‘Temkinli’ Olmalıyız
Tömük’te Sıcak Asfalt Sevinci
Tömük’te Sıcak Asfalt Sevinci
Yaptığı Projeyle Annesine Sigarayı Bıraktırdı
Yaptığı Projeyle Annesine Sigarayı Bıraktırdı