Atıcılıkta Türkiye Rekoru GeldiAdvert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıAtıcılıkta Türkiye Rekoru Geldi

Milli sporcu Yusuf Dikeç rekorunu yeniledi

Atıcılıkta Türkiye Rekoru Geldi
Bu içerik 1076 kez okundu.

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonunun 2017 faaliyet programı içerisinde yer alan ‘’Havalı silahlar Türkiye şampiyonası’’ Mersin’in Erdemli ilçesindeki atış poligonunda devam ediyor. Şampiyonanın ilk günü büyük ve genç erkekler 10 metre yarışması yapıldı.

 

Şampiyonada 10 metre tabanca ferdi atışlarında Mersin bölgesinden Avrupa Şampiyonu ve milli sporcu  Yusuf Dikeç şampiyon oldu.

Milli sporcu Yusuf Dikeç kendisine ait Yeni Türkiye Rekoru olan (241.5)’i egale etti. Büyük erkekler  10 metre takım halinde ise Mersin bölgesi birinci oldu.

Genç erkekler tabanca ferdi dalında birinciliği Kahramanmaraş bölgesinden Mustafa Melih Paksoy elde etti. Aksoy aynı zamanda 232,8 puanla yeni Türkiye Rekorunun da sahibi oldu.

Gençler tabanca takım halinde ise Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü elde etti. Dereceye giren sporcuların ödüllerini Federasyon Havalı ve Ateşli Silahlar As Başkanı  Kadri Akgün, Gençlik Hizmetleri ve Spor Erdemli ilçe Müdürü Adem Kılıç ile Federasyon Mersin İl Temsilcisi Ahmet Kılınç tarafından verildi.

Şampiyonanın ikinci gününde (yarın) şampiyonada Uluslararası Atıcılık Federasyonu tarafından uygulamaya konulan "karışık takım" yarışmaları gerçekleştirilecek. 

erdemli ajans erdemli atış poligonu türkiye rekoru
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Erdemli Halk İrtibat Noktası Hizmette
Erdemli Halk İrtibat Noktası Hizmette
Damarlarındaki asil kanı kirletme
Damarlarındaki asil kanı kirletme
Uçgun, 'Basın Demokrasinin Vazgeçilmezidir'
Uçgun, 'Basın Demokrasinin Vazgeçilmezidir'
Kendileri Üretip Halkın Yoluna Seriyorlar
Kendileri Üretip Halkın Yoluna Seriyorlar