Ağaç KardeşliğiAdvert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıAğaç Kardeşliği

Tema'nın Ağaç Kardeşliği projesi çerçevesinde Erdemli'de minikler 70 fidan diktiler

Ağaç Kardeşliği
Bu içerik 593 kez okundu.

Ağaç Kardeşliği projesini iki eğitim dönemini kapsıyacak şekilde uygulayan Ş.Ö. Hacı Ömer  Serin İlkokulu 4- B ( 37 öğrenci) sınıfının 8.nci ve son etkinliği “ Fidanımı Dikiyorum”’ni  Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu  ve Tema Erdemli gönüllülerinin katılımıyla Atış Poligonu mevkiindeki daha önce yangın geçirmiş alanda dikim etkinliği yapıldı.

Törende Tema Erdemli İlçe sorumlusu Murat Başer konuşmasında uygulanan eğitim programı hakkında  “ TEMA Vakfı , 2015 yılında başlattığı ağaçlandırma ve çocuklara yönelik   doğa eğitimi projesi Ağaç Kardeşliği’ni 2017  yılında 50 İl, 153 okul, 226 sınıf ve yaklaşık 5 bin 400 öğrenci ile uyguladığını belirtti.

 Başer, "Ağaç Kardeşliği nedir?; “Ağaç Kardeşliği Projesi” kapsamında uygulanan doğa eğitim programıyla; çocukların doğada yaparak, yaşayarak öğrenmesi ve doğa ile giderek azalan ilişkilerinin güçlendirilmesi amaçlanıyor. Aynı zamanda oluşturulan “Çocuk Hatıra Ormanları”yla da erozyonla mücadeleye katkı sunulması hedefleniyor. Proje kapsamında planlanan tüm faaliyetler  için , Adım Adım oluşumu bünyesinde “ Yardımseverlik Koşusu” yapan koşucular aracılığıyla bağış toplanıyor. Adım Adım koşucularının bağış çağrılarıyla toplanan her 100 TL’lik bağış; bir çocuğun yıl boyunca doğa eğitim programına katılmasını ve eğitim sonunda bulunduğu yöreye uygun doğal türlerdeki tohumlarla kendi fidanını yetiştirmesini, Orman ve Su işleri Bakanlığı ve TEMA Vakfı iş birliği ile tesis edilen hatıra ormanı arazilerde çocuklar adına” Çocuklar Hatıra Ormanları”nın oluşturulmasını sağlıyor. “  dedi. 

Başer ayrıca bu etkinliğin gerçekleşmesinde destek veren Erdemli Belediyesine ve İlçe orman İşletme teşkilatına  teşekkür etti.

 Kısa birer konuşma yapan Kaymakam Avni Kula ve Başkan Mükerrem Tollu ağaç dikmenin önemine değinerek bu projeyi olumlu bulduklarını ve desteklediklerini söylediler.

Etkinlik öğrencilerin fidanları katılımcılarla birlikte dikmesi ve etkinlik sonunda Erdemli Belediyesinin etkinliğe katılanlara çorba ikramıyla bitti.

erdemli ajans tema ağaç kardeşliği
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Perşembe Günü Elektrik Kesintisi
Perşembe Günü Elektrik Kesintisi
İlk Sedir Tohumları Toprakla Buluştu
İlk Sedir Tohumları Toprakla Buluştu
Başka Olur Başkanların Yaşgünü
Başka Olur Başkanların Yaşgünü
Yok böyle bir tesis
Yok böyle bir tesis