Ayyıldız Gezginleri Keşfe DoymuyorAdvert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıAyyıldız Gezginleri Keşfe Doymuyor

Erdemli Ayyıldız Gezginleri Osmaniye’nin Düziçi ilçesine bağlı Dumanlı Yaylasındaki doğal güzellikleri keşfetti.

Ayyıldız Gezginleri Keşfe Doymuyor
Bu içerik 1392 kez okundu.

Düziçi ilçesine 10 kilometre uzaklıktaki Dumanlı Tepe sonbaharda gezgin ve doğaseverlerin en fazla uğradığı yerlerin başında geliyor. 1410 rakımındaki yaylada aynı anda 4 mevsim birden yaşanıyor. Dumanlı Yaylaya çıkanlar kayın ağaçlarının sararmış yapraklarının dökülmeye başlaması ise gezgin ve fotoğraf tutkunlarının en çok tercih ettiği yerlerin başında geliyor.

1410 rakımlı yüksekten renk cümbüşü eşliğinde kuşbakışı izleme imkanı bulunan Düziçi ilçesi ve Düldül dağını da seyretme imkanı bulunuyor.

Erdemli Ayyıldız Gezginleri Doğa kültür ve Sanat Derneği Başkanı Ferhat Adalı, Düziçi Dumanlı Tepe’nin sonbaharda doğa tutkunlarının kayın ağaçları arasında gezip bol fotoğraf çekebileceği Türkiye’nin en güzel yerlerinden birisi olduğunu söyledi.

Sararmış yapraklarını döken kayın ağaçları arasında 12 kilometrelik parkurda bol bol oksijen alarak  zaman zaman yağmur altında ve dumanlar arasında  yürüyüş gerçekleştirdiklerini belirten Adalı, ‘’Düziçi Dumanlı Tepesi yaylası bu güzel vatanın en güzel ve görülmesi gereken yerlerinden birisi. Amanos dağlarının zirvesinde doğa harikası ve dört mevsimin aynı anda tüm renklerin alabildiğine sizleri çağırıp yaşandığı başka bir yer bulmak mümkün değil. Bir anda yeşil, sarı ve gri renklerin içinden geçip giderken diğer yandan yine bir anda Karadeniz yaylalarını andıran özellikle kayın ağaçlarının arasından geçtiğinizde yağmura yakalanıyor ve bir anda da sis bulutları arasında kalabiliyorsunuz. Tüm doğaseverleri burayı mutlaka görmelerini tavsiye ediyoruz’’ dedi.

Düziçi Dumanlı Tepe yaylasını gezen gezginciler bol bol fotoğraf çektiler. 

erdemli ajans ayyıldız gezginleri dumanlı yaylası
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Cumartesi Hava Durumu
Cumartesi Hava Durumu
Erdemli Halk İrtibat Noktası Hizmette
Erdemli Halk İrtibat Noktası Hizmette
Damarlarındaki asil kanı kirletme
Damarlarındaki asil kanı kirletme
Uçgun, 'Basın Demokrasinin Vazgeçilmezidir'
Uçgun, 'Basın Demokrasinin Vazgeçilmezidir'