Öğrencilerden kuşlara yuvaAdvert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıÖğrencilerden kuşlara yuva

Erdemli Ertuğrul Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü ile Erdemli Orman İşletme Müdürlüğü ortaklaşa “Kuşları seviyorum yuvaları takıyorum” projesi hazırladı.

Öğrencilerden kuşlara yuva
Bu içerik 1777 kez okundu.

Proje kapsamında okul öğrencileri hayvanları sevme ve koruma kulübü öğrencileri tarafından okul bahçesinde bulunan ağaçlara 25 kuş yuvası asıldı.

Okul Müdürü Mustafa Tat konu ile ilgili bilgi verdi. Tat, ‘’Kuşların zorlu kış şartları düşünülerek öğrencilerimiz örnek bir uygulamaya imza attı. Okulumuz ve Orman işletme Müdürlüğü tarafından ortak yürütülen proje kapsamında kış şartlarında kuşların sıcak bir yuvaya sahip olması için okul bahçemizde bulunan ağaçlara 25 kuş yuvası takımını gerçekleştirdik. Biyoloji öğretmeni Şerafettin Özaydın önderliğinde öğrencilerimizin bu örnek davranışlarından dolayı tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin hayvanlara ve doğaya  karşı olan sevgisi bizleri gelecek adına umutlandırıyor. Onları hayvanları korumak adına yaptıkları tüm projelerde destekliyoruz’’ dedi.

Erdemli orman işletme müdürü İsmail Çelik de yaptığı açıklamada,  Kuşlara yuva yapılması konusundaki Öğrencilerin talebi karşısında çok mutlu olduklarını söyledi. Çelik, ‘’İlk olarak okul bahçesinde yaptığımız bu uygulamayı daha sonra öğrencilerimize  ormanlık alanda da yapacağız" diye belirtti.

erdemli ajans erdemli metem kuş yuvaları
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Erdemli Halk İrtibat Noktası Hizmette
Erdemli Halk İrtibat Noktası Hizmette
Damarlarındaki asil kanı kirletme
Damarlarındaki asil kanı kirletme
Uçgun, 'Basın Demokrasinin Vazgeçilmezidir'
Uçgun, 'Basın Demokrasinin Vazgeçilmezidir'
Kendileri Üretip Halkın Yoluna Seriyorlar
Kendileri Üretip Halkın Yoluna Seriyorlar