Kocamaz, "Türk Milleti Hedeflerine Ulaşacaktır"Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıKocamaz, "Türk Milleti Hedeflerine Ulaşacaktır"

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin kuruluşunun 94. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kocamaz,
Bu içerik 524 kez okundu.

Başkan Kocamaz, yayınladığı yazılı mesajda şu ifadelere yer verdi; “Geçtiğimiz asır Türk milleti için çok kanlı hesaplaşmaların ve uzun sürmüş acıların tarihi olmuştur. Emperyalizm ve onların yerli uşakları olanca gücüyle Türk milletini boğmak için saldırmış, vatanımızın büyük bir kısmını işgal etmiştir.

Ordularımızın dağıtıldığı, milletçe umut ve heyecanımızın karardığı bu rehavet yılları, Mustafa Kemal Paşa’nın vatanperver düşünce ve çabalarıyla, yerini gayret ve imana terk etmiştir.

Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşları, Türk milletini diriltmek, Türk ordusunu yeniden teşkilatlandırmak için harekete geçmiş, insanüstü bir gayretle vatanın kurtulması için mücadeleye atılmıştır.

Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya teşrif eden vekiller, TBMM çatısı altında vatanın ve milletin selameti için bir araya gelmiş, tam anlamıyla milli bir irade ortaya koymuşlardır.

Gösterilen milli gayretler sonucunu vermiş, sayıca çok daha üstün olan işgal ordusu, aziz milletimizin çelikleşmiş iradesi, sarsılmayan imanının bir yansıması olan kahraman ordumuz karşısında arkalarına bile bakmadan kaçma yolunu tutmuştur. 

Aziz vatanımız, şehitlerimizin kanı, gazilerimizin gayreti ve milletimizin dualarıyla işgalcilerden temizlenmiş, Türkiye Cumhuriyeti bundan tam 94 yıl önce Türk milletinin en büyük eseri olarak ilan edilmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti’ni korumak, halkımızı Cumhuriyetin değer ve faziletleriyle buluşturmak en önemli görevlerimiz arasındadır. Türkiye Cumhuriyeti Atatürk’ün işaret ettiği ‘Muasır Medeniyetler Çizgisi’ne kararlılıkla yürümektedir.

Türk milleti birlik ve beraberlik içinde hedeflerine ulaşacaktır.

Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün veciz şekilde ifade ettiği üzere, ‘Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır ama Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşayacaktır.’

Bu vesileyle Cumhuriyetimizin 94. yıldönümü kutlu olsun. Aziz şehitlerimizin, kahraman gazilerimizin ruhları şad olsun. Sonuna kadar Demokrasi,sonsuza kadar Cumhuriyet.”

erdemli ajans burhanettin kocamaz cumhuriyet bayramı
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Erdemli Halk İrtibat Noktası Hizmette
Erdemli Halk İrtibat Noktası Hizmette
Damarlarındaki asil kanı kirletme
Damarlarındaki asil kanı kirletme
Uçgun, 'Basın Demokrasinin Vazgeçilmezidir'
Uçgun, 'Basın Demokrasinin Vazgeçilmezidir'
Kendileri Üretip Halkın Yoluna Seriyorlar
Kendileri Üretip Halkın Yoluna Seriyorlar