Tarımsal Kalkınmaya Devlet Yüzde Elli Destek VeriyorAdvert

Erdemli Firma & Şehir Rehberi

Erdemlide.com – Erdemli Parmağınızın Ucunda

HEMEN KAYIT OL

AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıTarımsal Kalkınmaya Devlet Yüzde Elli Destek Veriyor

Erdemli’de kırsal kalkınma yatırımları anlatıldı

Tarımsal Kalkınmaya Devlet Yüzde Elli Destek Veriyor
Bu içerik 1083 kez okundu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kırsal Kalkınma Yatırımları yüzde 50 Destekleme Programı çerçevesinde Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar 12.Etap başvurularının başlaması dolayısı ile gerçekleştirilen toplantıda konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık Mersin İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Destekleme Şube Müdürü Ömer Seyran, hibe destekleri konusunda Erdemli’den yeterli başvurunun yapılmadığını gördüklerini söyledi.

Şimdiye kadar Mersin il genelindeki toplam 8 etapta 126 adet büyük  proje gerçekleştirildiğini söyledi. Bitkisel üretim, paketleme,  yaş sebze meyve, et ve et ürünleri, zeytin yağı, hayvansal ürünlerin işlenmesi gibi yatırımların gerçekleştirildiğini kaydeden Seyran,  75 milyon bütçeli 126 projenin 30 milyonunu yüzde 50 hibe olarak yatırımcılara verdiklerini belirtti.

32 projesini kabul ettiğimiz  yani geçen yıl ki, 11’inci çağrı bütçesinin 32 milyon lira tutarında olduğunu vurgulayan Seyran, bu bütçenin 16 milyon lirasının yüzde 50 hibe olarak verileceğini belirtti.

10 ve 11’inci etaplarda Erdemli’ye 16 proje kazandırdıklarını kaydeden Seyran, hızla gelişen bir ilçe için bu rakam yeterli mi  tabi ki yeterli değil. Amacımız Erdemli ilçesine daha fazla yatırım yapılması yönündedir. Yeter ki yatırım yapılmak istensin. Biz, sağlam hazırlanmış projelere destek olmaya hazırız’’ dedi.

Toplantıda uzmanlar proje içeriği hakkında bilgi verdi. 

erdemli ajans kırsal kalkınma yüzde elli hibe
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Haydi Erdemli!
Haydi Erdemli!
Sarıyer'li Bayanlardan Örnek Davranış
Sarıyer'li Bayanlardan Örnek Davranış
Üniversiteli Kızlar 500 fidan dikti
Üniversiteli Kızlar 500 fidan dikti
"Özelden Genele Hep El ele"