Müftü Coşkun, “Teşekkürler Erdemli”Advert
AdvertAdvert
Advert


Günün BaşlıklarıMüftü Coşkun, “Teşekkürler Erdemli”

Erdemli Müftülüğü Kurban Komisyonu Müftü Mahmut Sami Türkmenoğlu başkanlığında Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle yürütülen vekaletle kurban organizasyonu çerçevesinde Erdemli Müftülüğünce gerçekleştirilen faaliyetler hususunda İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun’u ziyaret etti.

Müftü Coşkun, “Teşekkürler Erdemli”
Bu içerik 1785 kez okundu.

Faaliyetler hususunda İlçe Müftüsü Türkmenoğlu tarafından İl Müftüsü Coşkun’a bilgi verildi. Bu çerçevede Ülkemizde ve Yurt Dışında yaşayan ve gönül coğrafyamızı oluşturan fakir fukara ve ihtiyaç sahibi din kardeşlerimizin yılda bir seferde olsa mutfaklarına kurban eti girmesi için olağan üstü bir gayret gösterildiğini belirten Müftü Türkmenoğlu şunları söyledi; “TDV Genel Merkezince Erdemli’de kesilmek ve dağıtılmak üzere 210 canlı kurban bedeli gönderildi.

Erdemli’nin cömert ve hayırsever halkı tarafından İlçemizde kesilmek ve dağıtılmak üzere 173 canlı kurban bağışı alındı. Toplam 383 hayvan Bayramın ikinci gününde din görevlilerinden oluşan kesim komisyonu tarafından kameralara kaydedilerek whatsap yoluyla anında bağış yapan vatandaşlara “Kurban Kesildi” bilgisi ulaştırıldı.

İlçemizden vekaletle kurban kapsamında 454 adet vekaleten kurban bağışı gerçekleşti.

Bayramın ikinci gününde din görevlilerin oluşan yaklaşık 40 kişilik gönüllü kesim ekibi gece geç saatlere kadar 383 adet kurbanın kesimini gerçekleştirmiştir. Kesilen bu kurbanlar Cami görevlileri tarafından mahallelerinde önceden tespit edilen fakirlere aynı anda ulaştırılmıştır” dedi.

Mersin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun’da bu gayretli çalışmadan dolayı Erdemli Müftülüğü Kurban Hizmetleri Komisyonuna teşekkür ederek, bu hayırlı çalışmalarının  devam etmesi temennisinde bulundu. Vekaletle Kurban Kesim Organizasyonu ile başta Afrika ülkeleri olmak üzere 100’ün üzerinde Ülkeye Diyanet Vakfı olarak Kurban Bereketini ve Kurban ikramı yaptıklarını ve  bu sayede İslam kardeşlik bağlarının güçlendiğini ifade etti.

İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun Bayram günlerinde fedakar ve olağan üstü çalışan, Erdemli Müftülüğü Personeline ve cömert Erdemli Halkına teşekkür ederek minnet duygularını ifade etti.

Erdemli Müftülüğü Kurban Komisyonu İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun’a günün anısına bir tablo hediye etti.

erdemli ajans erdemli müftülüğü mersin il müftülüğü vekaletle kurban
Advert
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Mersin Büyükşehir E-Devlet'te
Mersin Büyükşehir E-Devlet'te
Meski Alata'da Kanalizasyon sorununu çözdü
Meski Alata'da Kanalizasyon sorununu çözdü
Erdemli halkı Halime için seferber oldu
Erdemli halkı Halime için seferber oldu
Havalı Silahlar Türkiye Kupası yarışmaları sona erdi
Havalı Silahlar Türkiye Kupası yarışmaları sona erdi